MERT MAPOLAR® Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlık Hizmetleri
GENEL KATILIMA AÇIK BİREYSEL VE YÖNETSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ...
•    Berna Yılmazoğlu Özdoğa - KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Denetleme Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu - BAŞ DENETMEN / LEFKOŞA; “Öncelikle sunduğunuz KALİTELİ programlarınız için çok teşekkürler. Yaşam boyu öğrenmeye yürekten inanan bir kişi olarak katıldığım programdan BÜYÜK KEYİF ALDIM. Gerek özel yaşamda, gerekse iş hayatında daha yüksek standartlara ulaşabilmek için, paylaşılan bilgilerin ve tekniklerin çok büyük yararı olacaktır...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Programda gelişimimi profesyonel olarak nasıl sağlayacağımı öğrendim. Bilimsel olarak desteklenen programda, nasıl bir yol izlemem gerektiğini, nasıl bir plan yapmam gerektiğini, başarılı, mutlu ve huzurlu olmanın stratejilerini öğrendim. Böyle değerli bir kazanımı bizlere sağladığı için Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler.  Başarılı, mutlu, huzurlu ve tüm olumlu duygularımı geliştirme yönünde çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Eda Kurtoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Düşüncelerimi nasıl, ne şekilde etkin ve doğru kullanabileceğimi bu program sayesinde öğrendim. Sevgi kavramını da artk daha da farklı agılıyorum. Düşüncelerin geliştirilmesi, kabuğumuzdan çıkma konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Değerli katkılarınız için sonsuz teşekkürler.”
•    Sibel Kırmızı - Muhasebeci / LEFKOŞA; “Düşüncelerin bedenimize ve hayatımıza nasıl ve ne şekilde etkisi olduğu, düşüncelerimizin kontrolu konusunda çok önemli kazanımlarım olmuştur… bakış açımı, düşüncelerimi geliştirme yönünde çok önemli açılımlar sağlamıştır.Teşekkürler…”
•    Yeşim Ateşin - Muhasip / LEFKOŞA; “Dağarcımın altında kalanları üste çıkarmamı ve gündemime almam yönünde çok önemli kazanımlarım olmuştur…”
•    Mahmure Keskiner - Lefkoşa Kaza Mahkemesi, Mukayitlik Amiri /  LEFKOŞA; “Düşüncelerin  beden üzerine etkisi, stres-öfke kontrolu, ne tür insanlardan geri kalmamız gerektiği, insan ilişkileri konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Bulunduğum noktadan daha ileri gitmeyi, olaylara geniş açıdan bakabilmeyi, bulunduğumuz kalıplardan çıkma yönünde çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Dudu Üstüner - Öğretmen / LEFKOŞA; “Programda, düşüncelerimizin bizi nasıl etkilediği, yaşamımız, işimiz ve geleceğimiz için düşüncelerimizi nasıl etkin kullanabileceğimiz konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Yenilenme konusında çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Özlem Alasya - Öğretmen / LEFKOŞA; “Hedeflerimize ulaşabilmenin basamakları, mutlu ve başarılı olabilmek için neler yapılması, zihinsel yapılandırmamızı nasıl ve ne şekilde yapmamız gerektiği konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. Olduğumuz noktadan daha ileriye gitme konusunda çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Gölgem Tatlıcıoğlu - Diyetisyen / LEFKOŞA; “Düşüncelerin bizi, yaşamımızı, işlerimizi, geleceğimizi nasıl etkilediği ve etkin kontrolu konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. Mevcut durumdan, daha iyiye, daha ileriye ilerleme yönünde çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Gönül Tamgümüş - Muhasebeci /  LEFKOŞA; “Hayatta farkındalık yaratma, yaşamımızı, bedenimizi olumlu ve olumsuz nelerin etkilediği, bunları etkin kontrolu konularında çok önemli kazanımlarım ve farkındalıklarım olmuştur… Hayata bakış açımızı geliştirme konusunda önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Deniz Kuran - Elektrik Mühendisi / LEFKOŞA; “Moral ve motivasyonumuzu çok daha iyi noktalara getirebilmek için nelerin yapılması gerektiğini, önemli stratejilerin ve tekniklerin neler olduğu
•    konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. Potansiyelimizi, Düşünce yapımızı ve zihin gücümüzü geliştirme konularında önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Alev Tatlıcıoğlu - Öğretmen / LEFKOŞA; “Hayatta önemli olan değerlerimiz ve özgüvenimiz konularında önemli kazanımlarım olmuştur. İlerleme ve büyüme yolunda çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Mustafa Bilge Mene - Mimar / LEFKOŞA; “Mutluluğu, başarıyı ve tüm olumlu duyguları kazanmanın en etkili yollarının neler olduğu konularında çok önemli kazanımlarım ve farkındalıklarım olmuştur. Düşlediğim geleceğe ulaşma yolunda çok önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Şirvan Tıflı - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Günlük yaşamında karşılaştığım fakat farkında olmadığım birçok noktayı farketme yeteneğini nasıl ne şekilde geliştirebileceğimi, yöntemlerin neler olduğunu, insanı daha iyi nasıl tanıyıp, anlayabileceğim konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… olduğum ve bulunduğum noktadan daha ileri noktaya KALİTELİ BİÇİMDE TAŞINMAM yönünde önemli açılımlar ve fırsatlar sağlamıştır. Çok teşekkür ederim…”
•    Özlem Alasya - Öğretmen / LEFKOŞA; “İnsanları gerçek anlamda nasıl ve ne şekilde daha iyi anlayabileceğimiz, insan davranış ve tutumlarının nedenlerini, bunları doğru anlamanın en son yöntemlerinin neler olduğu konularında önemli kazanımlarım olmuştur. Bir öğretmen olarak, burada paylaşılan çok önemli bilgiler ile, öğrencilerime ve oğlumla, onları gerçekten anlayarak nasıl ve ne şekilde daha sağlıklı iletişim kuracağımı öğrendim. Velilerin ve öğretmenlerin bu programı kesinlikle kaçırmamalarını diler, herkese katılmalarını kesinlikle tavsiye ederim… Yaşadığım hayata anlam katmak, anlamını vermek yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Laden Güleç - Doktor / LEFKOŞA; “İnsanları doğru anlama ve doğru davranma konularındaki en son yöntemlerin ve tekniklerin neler olduğu, yalan söyleyen kişilerin nasıl ve ne şekilde hangi yöntem ve tekniklerle anlaşılabileceği konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. İlerlemem yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.
•    Erim Tandoğdu - Doktor / LEFKOŞA; “İnsanları doğru anlama ve en son iletişim teknikleri ile yöntemlerinin neler olduğu, nasıl uygulanması gerektiği, yüz mimiklerinin anlamları konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Gelişim, insanın olaylara ve kişilere karşı bakış açısını genişletme yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Kemal Alagöz - Kimya Mühendisi / LEFKOŞA; “İnsanları gerçek anlamda tanıyabilme ve anlayabilme, bunun için nelerin gerekli olduğu, iletişimin ve doğru anlamanın en son yöntemleri, gerçek kişilikle sahte kişilik, doğru insanla yalancı insanı anlama yönünde çok önemli kazanımlarım olmuştur… ileriye gitmem yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Zihinin farklı kanallarını ve onları nasıl etkin kullanabileceğimiz, ilhan veren liderlerlerin bu konulardaki yeri, özellikleri bilip de başka insanlarla paylaşmadıkları, yalanın neden ortaya çıktığı ve nasıl tesbit edilebileceği kolnularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler, yolunuz açık olsun, sevgiyle yola devam… Gelişimim, ilerlemem yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Nevin Otcuoğlu - Polis Memuru / LEFKOŞA; “HAYATI GERÇEK ANLAMDA YAŞAMAYA NE ZAMAN BAŞLADIĞIMI ‘SİZDEN’ ÖĞRENDİM. Ve ben yaşamaya aslında 6 Temmuz 2015 tarihinde başladığımı fark ettim. Sizin sayenizde benim için bu hayati derecede önemli konunun farkındalığını kazandım… insanın kendisini tanıması ve tanıdıkça gerçek hayatı tanıması yönünde önemli açılımlar sağlamıştır. Çok Teşekkür ederim…”
•    Münüse Durman Işıkgün - Devlet Memuru / YEDİDALGA; “Harika bir geceydi. Çok keyifli bir zaman geçirdim. Ayrıca bu etkinlikte olmak benim için gurur verici. Kendimi oldukça şanslı hissediyorum ve şükrediyorum. Ülkemizde bu tarz etkinliklerin yapılması bizim için büyük bir şans. Ben ikinci kez katılıyorum ve çok faydasını gördüm. Çünkü artık hayatımda NİÇİN var. Böylece daha sağlıklı kararlar aldığıma inanıyorum ve bu benim için keyif verici birşey. Ayrıca kendimi daha iyi tanıma fırsatı bulduğuma inanıyorum ve endişelerimin ve korkularımın gereksiz olduğunu anladım. Çünkü korkularımın endişelerimin üzerine giderek cesaret alabileceğimi yeniden hatırladım. Aslında benim için kısacası kendimi yeniden buldum ya da uykudan uyandım diyebilirim. Mert bey size sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Başarılarınızın devamını diliyorum. İyi ki varsınız.”
•    Ali Otcuoğlu - Polis Memuru / LEFKOŞA; “Başarılı olma ve hedeflerimize ulaşma yolunda yapılması ve yapılmaması gerekenleri, bunun için düşünce yapılandırmamızı nasıl yapmamız gerektiği ve korkularımız hakkında bilmemiz gerekenler konularında önemli kazanımlarım olmuştur… gelişmenin ‘yok olmama’ olduğu yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Selma Keskiner - İlköğretim’de Müdür Muavini / LEFKOŞA; “Özel yaşam ve iş hayatında başarıya ulaşmak için düşünce yapılandırmasının nasıl yapılması gerektiği, bunu için gerekli strateji ve tekniklerin neler olduğu, bireysel canlılığın ne olduğu, potansiyeli doğru ve etkin kullanma konularında çok önemli kazanımlarım ve farkındalıklarım olmuştur… gelişimde ihtiyaçların önemi yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Fatoş Erkıvanç - Psikolojik Danışman / GİRNE; “İnsan yaşamındaki ihtiyaçların gerçek anlamının ne olduğu, bilinçaltının nasıl çalıştığı, Elektrofizyolojik ölçümleme ile olumlu ve olumsuz düşünce seviyesi ölçümü, olumsuzu olumluya dönüştürme strateji ve teknikleriyle ilgili çok önemli kazanımlarım olmuştur… büyüme ve ilerleme yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Serap Kızıl - Hemşire / LEFKOŞA; “Olumsuz durumlarda neler yapılması gerektiğini, kısa ve uzun vadeli kararların nasıl ve ne şekilde yapılacağı, korkuların nasıl oluştuğunu nasıl başa çıkılması gerektiğini, bu konulardaki stratejilerin ve tekniklerin neler olduğu, değişimim, gelişimim ve yenilenmem için çok önemli kazanımlarım olmuştur… Gelişimin anlamı ve önemi, insan potansiyelinin sınırsızlığı yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Düşünce şekli ve gücünün gerçek anlamda ne olduğu, doğru kullanma sayesinde hayatımızda nerelerin değişebileceği bunun için nelerin yapılması gerektiğini, başarımız ve mutluluğumuz için olmazsa olmazların neler oduğu konularında hayati derecede çok önemli kazanımlarım olmuştur… gelişimin en önemli formüllerinin neler olduğu konularında çok önemli açılımlar sağlamıştır. Bu çok önemli kazanımlar için, Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun, bu yolda sizinle yürümeye devam edeceğim.”
•    Mulla Gül - İş İnsanı - Direktör / GİRNE; “Olumsus duygu ve düşüncelerin hayatımızı, işimizi, ilişkilerimizi, geleceğimizi nasıl ne şekilde etkilediğini, bunlarla başa çıkma yöntemlerini, teknik ve stratejilerini öğrenmem en büyük kazanımlarım olmuştur… şimdi olduğumuz yerden bir adım ileride olmak, bir adım ileriden sonra daha da ileriye gitmek konusunda çok önemli açılımlar sağlamıştır. Sonsuz teşekkürler…”
•    Ebru Özgit - Öğretmen / GİRNE; “Etkinlik programında paylaşılan çok önemli uygulamalar, teknikler ve stratejiler çok önemli kazanımlarım ve farkındalıklarım olmuştur… bulunduğum noktadan daha ileriye gitmemi sağlayacak bakış açısını oluşturma, hedeflerimi gerçekleştirme, hayatıma istediği yönü verme konularında açılımlar sağlamıştır.”
•    Hatice Hazel Ertunalı - Emeki Öğretmen / LEFKOŞA; “Amaç ve hedefin yaşamımızdaki önemi, nasıl ve ne şekilde oluşturulması gerektiği, hayatı anlamlı kılmak için yapılması gerekenlerin neler olduğu ve zihin bilimi ile ilgili çok önemli kazanımlarım olmuştur… hayattaki deneyimler ve öğrendiklerimizin doğru kullanımı ile alışkanlıklarımızın ne zaman değiştirilmesi yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Dervişe Seden Mertsoy - Serbest / LEFKOŞA; “Hedeflere ulaşma yolunda hangi araçların önemli olduğu, nelerin nasıl yapılması gerektiği konusunda önemli kazanımlarım olmuştur…”
•    Ülkü Çinkayalar - Emekli Öğretmen / LEFKOŞA; “Yaşamın gerçek anlamının ne olduğu, yaşamın anlamını artırmak için nelerin yapılıp, yapılmaması gerektiğini, daha iyi bir yaşam için düşünce yapılandırmamızı nasıl yapmamız gerektiği, başarıya ulaşma yolunda önemli stratejiler kazandım… hedefleri belirleme ve ulaşma yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Sert Ağca - Hemşire / LEFKOŞA; “Gelişim, değişim ve yenilenme konusunda hayati derecede önemli üç kelimenin ne olduğu konusunda çok önemli kazanımım olmuştur… kendi kabuğunu kırma yönünde önemli açılımlar sağlamıştır.”
•    Münüse Işıkgün - Devlet Memuru / YEDİDALGA; “Hangi güçlü ve etkili soru’nun hayattaki seçimlerimiz konusunda bize doğru seçimler sunduğunu, doğru yol gösterdiğini, hayattan yaşamdan gerçek anlamda daha fazla zevk almayı Mert Mapolar’ın etkinlik programlarından öğrendim ve farkındalığım arttı. Umut dolu yaşamanın anlamını artık bu programdan sonra daha iyi anlıyorum. Burada olmak kesinlikle bir TESADÜF DEĞİLDİR. Mert Mapolar’ın etkinlik programında olmaktan kendimi şanslı hissediyorum ve şükrediyorum… Kendime güven, cesaret, risk alma, var olan yetenekleri açığa çıkarma ve geliştirme yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Selma Keskiner - İlköğretim’de Müdür Muavini / LEFKOŞA; “Katıldığım etkinlik programında, insanın hedeflerini nasıl ve ne şekilde koyması gerektiğini, koyulan hedeflere ulaşabilmek için nelerin nasıl ne şekilde kullanılması ve hangi özelliklere sahip olunması gerektiğini, zihin bilimi konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… bulunduğumuz noktadan daha ileriye gitme, daha başarılı ve mutlu olma yönünde açılımlar sağlamıştır. ”
•    Bülent Yükseliş - İnşaat Mühendisi - Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Üyesi / LEFKOŞA; “Başarının ve gelişimin yolunda hedeflerin nasıl, ne şekilde belirlenip yönetilmesi gerektiği konularında önemli kazanımlarım olmuştur… etkili bir kişilik ve etkili bir sistem için nelerin değiştirilmesi ve uygulanması yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Özge Ayaz - İş Kadını - Direktör / LEFKOŞA; “Zihin bilimi konusunda ilk adımı atarak, düşünce yapılandırmasının nasıl ve ne şekilde yapılması, bu konuda nelere dikkat edilmesi gerektiğini, iç çatışmaların neler olduğu ve nasıl oluştuğu, nasıl kontrol edilebileceği, olumsuz duygu ve düşünceler ile başa çıkma stratejileri konularında önemli kazanımlarım olmuştur… düşüncelerin doğru yapılandırılması, odaklanma, motivasyon, iç çatışmaları çözümleyebilme yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Hatice Hazel Ertunalı - Emekli Öğretmen / LEFKOŞA; “Amaçlara ulaşmada nelerin önemli olduğu, nasıl ve ne şekilde belirlenmesi gerektiği, amaçların önemi, özgüven duygusu ve geliştirilmesi konularında önemli kazanımlarım olmuştur… hedef, amaçları gerçekleştirme, yüksek başarı ve mutluluk yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    yşe Kasapoğlu - Üniversite Öğrencisi / YEDİDALGA; “Kötü, olumsuz duygu ve düşünceleri neyin oluşturduğu, gelişimimizi neyin etkilediği, gerçek anlamda huzurlu olabilmek ve olumsuzluklarla başa çıkmak için nelerin nasıl ne şekilde yapılması gerektiğini, gelişimimiz için önemli gelişim tekniği ve stratejilerin neler olduğu, nelere dikkat etmemiz gerektiğini, içsel çatışmaların ne olduğu bunun için neler yapılması gerektiği konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… doğru düşünce yapılandırması, mutluluğun artırılması, içsel denge yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Dervişe Seden Mertsoy - Serbest / LEFKOŞA; “İstediğimiz hayata sahip olmak, yaşam kalitesini artırmak için, nelerin önemli olduğu, bunun için uygulanması gereken teknik ve stratejilerin neler olduğu, gelişimimizin başarısını kimlerin etkilediği, olumsuz duygu ve düşüncelerle başa çıkma konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… gelişimim ve düşünce yapılandırmam yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Atıl Ayaz - İş İnsanı - Direktör - Genel Yayın Yönetmeni / LEFKOŞA; “Kendimle yüzleşme, hangi özelliklerimi nasıl ve ne şekilde değiştirip, yapılandırmam gerektiğini, hangi duyguların gelişimimiz, mutluluğumuz ve başarımız üzerinde etkili olduğunu örneklerle görerek, çözüm stratejileri konularında ve yapılan testle ilgili çok önemli kazanımlarım olmuştur… mevcuttan daha iyiye geçiş, çağa ayak uydurma yönünde açılımlar sağlamıştır. Mert Mapolar Etkinlik programlarının sürekli katılımcısı olacağım”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Etkili gelişim yapılandırmam için nelerin gerekli olduğu, bunların nasıl ve ne şekilde düzenlenmesi gerektiği konularında önemli kazanımlarım olmuştur. Genel olarak  gelişimimize büyük katkı sağlayan çok değerli bir programa katıldığımdan dolayı Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine bizlere böyle bir kazanımı sağladığı için sonsuz teşekkürler. Sevgiyle yola devam. Yolunuz açık olsun. Her zaman yanınızda olacağım. Çok boyutlu gelişim, mutluluk, başarı, hayattan keyif alma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Aycan Yükseliş - Ev Hanımı / LEFKOŞA; “Olumsuz duygu ve düşüncelerli nasıl ve ne şekilde kontrol edilmesi gerektiğini, hedef ve amaçların insan yaşamındaki önemi, nasıl oluşturulması gerektiğini, özgüvenimi nasıl geliştirebilieceğim konularında önemli kazanımlarım olmuştur… kendimi ifade edebilmeyi, doğru düşünmeyi, geçmişte yaşamama, başarma, hedeflere odaklanma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Naciye Garip - İş Kadını / GİRNE; “Gelişimin ve başarının en büyük sırrının ne olduğu, etkin duygu ve düşünceler konularında önemli kazanımlarım olmuştur… hem kişisel hem de iş gelişimi yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Afet Soybaflı - İş Kadını / GİRNE; “İçimizdeki potansiyelin ne olduğu, açığa çıkarıp geliştirmek için gerekli stratejilerin neler olduğu konularında önemli kazanımlarım olmuştur… profesyonel gelişimin tüm boyutlarını geliştirme yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Ayten Osman - Kreş Yöneticisi / LEFKOŞA; “Bizlere verilen bir seferlik yaşam şansında, bu hayatı nasıl yaşamamız gerektiği konusunda çok önemli kazanımlarım olmuştur… İnsan ilişkiler, doğumdan ölüme çok boyutlu gelişim yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Amaçlara hedeflere ulaşmada zihin biliminin önemi ve teknikleri konularında önemli kazanımlarım olmuştur… çok boyutlu gelişim yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Gülçin Erduran - Öğretmen - G.T.M. Koleji / GİRNE; “Kendine güven, düşünceyi kontrol etme yeteneğini kazanma, içindeki gücü, potansiyeli açığa çıkarma ve geliştirme konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Her açıdan yeni kazanımlar elde etme yönünde, kendimi ilerletme ve içsel denge yönünde açılımlar sağlamıştır. ”
•    Tutku Damla Kalecikli - Üniversite Öğrencisi / GİRNE; “İnsan potansiyelinin ne olduğu, olumsuzluk duygularının nasıl ve ne şekilde kontrol edebileceği, özgüven duygusunun geliştirilmesi konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Büyüme, yenilenme, gelişimi öğrenme, basamakları yukarıya doğru tırmanma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Emine Pehlivan - Muhasebeci / LEFKOŞA; “İnsan potansiyelinin gücünü ne olduğu, nasıl ve ne şekilde etkin kullanılabileceği, nasıl açığa çıkarılabileceği, beni zirveye ulaştıracak stratejilerin neler olduğu konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Doğru ilerleme, her zaman daha ileri gitme yönünde açılımlar sağlamıştır. Mert Bey’e TEŞEKKÜR EDERİM.:)”
•    Tuğçe Saymaz - Bankacı / GİRNE; “Doğru düşünme stratejileri, duygu ve düşünceyi doğru, etkin kullanma, olumsuz duygu ve düşüncelerle nasıl başa çıkıp kontrol edebileceğimiz, olumsuz duygulardan nasıl ve ne şekilde başarı kazanılabileceği konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Büyüme, ilerleme, başarılı olma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Münüse Durman Işıkgün - Devlet Memuru / YEDİDALGA; “Amaç ve hedeflerimize ulaşma yolunda önemli teknik ve stratejilerin neler olduğu, duygu ve düşünceleri nasıl ve ne şekilde dengeli, etkin kullanılabileceği konusunda önemli kazanımlarım olmuştur… Şu anda sahip olduğum durumdan daha ileriye doğru gitme yönünde açılımlar sağlamıştır. Size çok teşekkür ederiz. Yeniden yeni bir programda görüşmek dileğiyle. İyi ki varsınız. Saygılarımı sunarım....”
•    Nalan Garip - Sekreter / GİRNE; “Çocukların en önemli evresindeki gelişimi, olumsuzlukları, zihnimizde ve ruhumuzda nasıl ve ne şekilde kontrol edebileceğimiz, mutluluğun, başarının ve hedeflere ulaşmanın stratejileri konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Hayat kalitesini artırma, hedeflere, başarıya ulaşma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Cahit Işıkgün - Bankacı - Şube Müdürü / Yedidalga; “Olumsuz duygu ve düşünceleri nasıl ve ne şekilde kontrol edebileceğimiz konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Yenilenme ve gelişimin öğrenilmesi yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Amaçlarımızı ve hedeflerimizi nasıl ve ne şekilde belirleyip geliştirebileceğimiz, onlara ulaşma stratejileri, farkındalığı geliştirme yöntemleri, başarı stratejileri, konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur… Hayatta daha mutlu olma, yaşama amacı belirleme ve ulaşma yönünde açılımlar sağlamıştır. Sonsuz teşekkürler, sevgiyle yola devam. Yeni kazanımlar ve deneyimler için sizlerin takipçisi olmaya devam edeceğim.”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Her katıldığım etkinlik programında daha fazla öz güvenimin arttığını hissediyor ve güçleniyorum… Kendimi daha iyi anlama ve tanıma, hedefleri oluşturma ve odaklanma yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Afet Soybaflı - İş Kadını / GİRNE; “Başarısızlık durumunda nelerin yapılıp yapılmaması gerektiğini, olumsuz duyguları nasıl ve ne şekilde kontrol etmemiz gerektiğini, gelişim konularında inanılmaz farkındalıklar yaratmış, çok önemli kazanımlarım olmuştur… Daha ileriye gitme, hem kişisel hem de iş alanında gelişme yönünde açılımlar sağlamıştır. Teşekkürler, sevgiyle ve ışıkla kalın.”
•    Naciye Garip - İş Kadını / GİRNE; “Olumsuz duygu ve düşüncelerin nasıl ve ne şekilde kontrol edilebileceği, etkin düşünce yapılandırılması, başarı, mutluluk, amaç ve hedef stratejileri konularında önemli kazanımlarım olmuştur… Her konuda, her yönde gelişilebileceği yönünde açılımlar sağlamıştır.”
•    Metin Erduran - Biyokimya Uzmanı - Erduran Laboratuvarları / GİRNE; “Katıldığım programda, insan beynini yönetmenin, nasıl ve ne şekilde mümkün olabileceğini görüp öğrendikten sonra, bu konuya olan inancımın kesinlikle artmıştır. Mutluluğa giden yolun nasıl bulunabileceğini, olumsuz duygu ve düşünceleri nasıl kontrol edebileceğimizi,  nasıl ve ne şekilde daha kaliteli ve huzurlu bir hayat yaşanabileceği konularında çok önemli ve yararlı kazanımlarım olmuştur. Eşimle ve çocuklarımla tekrar geleceğim...”
•    Hatice Beyik – Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “İnsanın gelişmesi için kendisine sorması gereken soruların neler olduğu, bunlar için neler yapılabileceği, düşünce yapısının nasıl yapılandırılması gerektiği, amaçların nasıl ve ne şekilde oluşturulup, ulaşılabileceği, hedefe ulaşmak için ruhsal ve zihinsel yapılanma stratejileri  konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur. Hayatlara ışık olmaya devam ettiğiniz için teşekkürler.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Etkinlikte ve uygulamalarda insan potansiyelinin sınırsızlığı konularında çok kaliteli, güvenilir ve bilimsel olan önemli kazanımlarım olmuştur. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibinin hayatıma olan olumlu katkısı gün be gün devam ediyor. Bu yüzden çok teşekkür ediyorum. Programlarınızın sürekli katılımcısı olacağım. Yolunuz açık olsun… Sevgiler ve saygılar.”
•    Naciye Garip - İş Kadını / GİRNE; “Hedeflerimizi nasıl ve ne şekilde belirleyerek ulaşabileceğimiz, kararlar verirken ruhsal ve zihinsel dengenin nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı konularında ömemli kazanımlarım olmuştur. Sevgiler ve saygılar…”
•    Afet Soybaflı - İş Kadını / GİRNE; “Büyük bir farkındalık yarattğınız ve bizi uyanışa geçirdiğiniz için size teşekkür ederiz. Sabırsızlıkla diğer programlarınızı bekliyoruz...” “Katıldığım etkinlikte kendimi buldum. Eksik yönlerimi bu atmosfer içersinde buldum ve sanki benim için alatılmış herşey gibi sıcak
•    bir ortamdı. CESARETİM ARTTI. Hayallerim için, ihtiyaçlarım için, cesaretle adım atmak için, vermiş olduğunuz tüm bilgiler, teknikler ve uygulamalar kesinlikle cesaretimin ve farkındalığımın daha fazla artmasını sağlamıştır. Bunun için sonsuz teşekkürler. Her zaman etkinliklerinize katılmayı istiyorum. Saygılarımla…”
•    Emine Taş - İş Kadını / LEFKOŞA; “Etkinliğinize katılmazdan önce, çok çabuk sinirlenen ve herkese hata bulan bir insandım. Programınıza katıldıktan sonra, olumsuz duygularımı ve düşüncelerimi nasıl  kontrol edebileceğimi ve değiştirebileceğimi öğrendim. Sizlerle daha fazla birlikte olmak istiyorum…”
•    İpek Kabidan - Yönetici / LEFKOŞA; “Hedeflerimize ulaşmak, hayallerimi gerçekleştirmek için nelerin, nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğni, potansiyelimizi nasıl açığa çıkaracağımızı, nasıl harikete geçirecimiz konularında önemli kazanımlarım olmuştur. Sizlerle hayalimi gerçekleştireceğime inanıyorum ve bir gün buradan hayalimin gerçekleştirdiğimi paylaşacağım…:)”
•    Güzin Maraşlı - Finanscı / LEFKOŞA; “Olumsuz düşünce ve duygularımızı nasıl ve ne şekilde kontrol edebileceğimiz, kendimizi nasıl yapılandırabileceğimiz, hedef belirlemede nelerin önemli olduğu konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Mert bey’in bizimle paylaşmış olduğu bilgi, teknik ve stratejilerin gerçekten hayatımın üzerinde çok önemli olumlu etkilerinin olduğunu deneyimlediğimi kesinlikle bilinmesini istiyorum. Belirlediğim hedeflerime tek tek ulaşıyorum…”
•    Elif Çabuk - Mimar / LEFKOŞA; “Korkularımızla nasıl ne şekilde başa çıkabileceğimiz, hedeflerimizi nelerin engellediği ve bunlarla nasıl başa çıkabileceğimiz konularında çok önemli ve ciddi kazanımlarım olmuştur.”
•    Kenan Özdilek - Finansman / GAZİMAĞUSA; “Olumsuz duygu ve düşüncelerin kontrolu ile ilgili önemli kazanımlarım olmuştur teşekkürler…”
•    Pervin Selçuklu - İş Kadını / GİRNE; “Her şeyi yapabilmenin en büyük gücünün ne olduğunu görüp öğrenmem en büyük kazanımım olmuştur.”
•    Sevim Kazafanalı - Çevre Sağlık Teknikeri / LEFKOŞA; “Başarabilmenin en büyük gücünün ne olduğunu görüp öğrenmek en büyük kazanımım olmuştur.”
•    Doç. Dr. Zerrin Akdenizli - YDÜ Öğretim Üyesi / GİRNE; “Hedef belirleme, hedefe odaklanma, vizyon, algı, bakış açısı, iç çatışmadan kurtulma, farkındalık, yeteneğini keşfetme ve kullanabilme, insanın kendisiyle nasıl ve ne şekilde en iyi şekilde yüzleşmesi gerektiği ve yenilenme konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Programlara katıldıkça daha fazla yenilendiğimi ve farkındalığımın her geçen gün artarak devam ettiğini görüyorum. Hayatta en güçlü şeyin ne olduğunu öğrenme fırsatı bulduğumdan kendimi çok güçlü hissediyorum. Sizlerle çalışmaya devam edeceğim. Yolunuz açık olsun, sevgiyle yola devam…”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Neyi istediğimizi, neyi istemediğimizi, odaklanmayı artırmayı, nasıl ve ne şekilde daha güçlü olabileceğimizi tamamıyle öğrendiğim için çok mutluyum. Katıldığım her programda kendimi daha çok geliştirip, hiç bitmeyen hedeflerimi çok daha rahat uygulayıp, başarabiliyorum artık. Bunları, en detaylı bir şekilde bizlere öğreten Mert bey’e çok teşekkür eder, başarıların devamını dilerim.”
•    Feride PELER - İş Kadını, Direktör / LEFKOŞA; “Hedef oluşturma ve bunun için nelerin, nasıl yapılacağını, düşünce şekillerimizin nasıl olacağı, bu konudaki en önemli stratejilerin neler olduğu konularında önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Buket Erez - Bankacı - Şube Müdürü / LEFKOŞA; “Süperdi teşekkürler... Kendimi unutmuşken bana kendimi hatırlattınız ve hedefler konusunda yeni farkındalıklar sağladınız. Çok ama çok teşekkür ederim. Katılmaya devam edeciğim. Saygı ve sevgiler Buket…”
•    Mehmet Tan Amber - Mücevher ve Takı Tasarımcısı - Serbest Çalışan / LEFKOŞA; “Beni, kendi süzgecimden geçirerek, kendimle yüzleşmemde ve gelişmemde her geçen gün daha fazla başarılı olmamda koyduğunuz katkılarınızdan dolayı, çok müteşekkirim.”
•    Meşale Beşok - Bankacı / GİRNE; “Katıldığım program, farkındalığımı geliştirdiğini hissettim. Dinlerken hiç sıkılmadan tüm süre boyunca odaklanabildim ve anlatımlarınızdan çok pozitif enerji aldım. Anlatmış olduğunuz teknik ve stratejiler çok farkındalık yaratmıştır.”
•    Nazlı Ercan Wenk - İngilizce Öğretmeni / GİRNE; “Programlarınıza katıldıkça doğru yolda olmayı, yalnız olmadığımı ve hedefime ulaşmam için neler yapmam gerektiğini öğrendim. Hedefime ulaşmama çok az kaldı.:)”
•    Ayla Öztaşçı - Devlet Memuru / GİRNE; “Nasıl daha pozitif olabileceğimi, korkularımdan, endişelerimden , çelişkilerimden nasıl kurtulabileceğimi, düşünce yapılandırmamı nasıl ve ne şekilde yapmam gerektiğini öğrendim.”
•    Ferdağ Keskin - Kalkınma Bankası Krediler Müdürlüğü, Ekonomist / GÜZELYURT; “Hedeflerimiz  konusunda nasıl davranmamız gerektiğini, neler yapmamız gerektiğini, hedefe ulaştığımızda ne yapılması gerektiğini öğrendim.”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekteter / LEFKOŞA; “Programlara katıldıkça, her anlatılan cümle benim daha da kolay anlamamı sağlıyor. Kendi mucizelerime daha sık tanıklık ediyorum. Kendimi çok olumlu, mutlu, sağlıklı ve sevdiklerimle güvende hissediyorum.”
•    Naran Mesutoğlu - Ev Hanımı - Sağlık Terapisti / GÜZELYURT; “İçimdeki gücü artık daha net kararlarla ifade edebileceğimi, nasıl  kullanabileceğimi, bu gücü keşfetmeyi ve açığa çıkarmayı öğrendim.”
•    Tarisa Maria Tuğun - Terapist / GİRNE; “First of all the atmosphere is different, I like. I  got used to that and I felt great doing the 30 second exercise. The most important thing I learned was to get rid of or change the people in my life instead of fighting with them.”
•    Zeliş Cemaylar - Kurumsal Satış Yönetmeni / GAZİMAĞUSA; “Hayatımızda yaşamış olduğumuz kötü anıları, duyguları, öfkeleri nasıl ve ne şekilde kontrol edebileceğimiz, onları nasıl olumlu hale dönüştürebileceğimiz, güçlü olmak için hangi faktörlerin önemli olduğu konularında ciddi kazanımlarım olmuştur. Emeğinize sağlık.”
•    Sevda Zeren - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Uzman / GİRNE; “Öncelikle gelişim etkinliği programlarınızın sürekli katılımcısı olacağımı bilmenizi istiyorum. Daha fazla konuyu öğrenmek istiyorum. Hayatta yapmış olduğumuz  hataların esas kaynağının neler olduğunu burada gördüm ve bu konuda, kendimi sizlerle gerçek anlamda geliştirmek istiyorum. Mert Mapolar’a  Teşekkür ederiz...”
•    Oxana Barkovskaya - Yoga Öğretmeni / GİRNE; “Gelişim etkinliği programında plan, rol modeli konularında ve hayatımda değer verdiklerim hakkında farklı bakış açıları geliştirerek,  gerçek anlamda nasıl ve ne şekilde pozitif bir hayat felsefesi kurabileceğimi düşünmemi sağlamıştır.”
•    Behice Ünüvardır - Turizm Satış ve Pazarlama Müdürü / LEFKOŞA; “Çok boyutlu düşünce ve farkındalık  konularında çok önemli kazanımlalarım olmuştur. Bu gelişim etkinliği programına katılmamın, evrenin benim için çok özel bir lütfu olduğunu düşünüyorum. Devam edeceğim… çok teşekkürler.”
•    Feza Sakiner - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Memur / GİRNE; “Bildiğimi sandığım bildiklerimin ötesinde hiç bilmediklerimi ve hislerin ötesinde neler olduğunun anlama ve görme imkanı buldum. Ve daha bilmediklerimiz, öğrenmemiz gereken çok şey olduğunu… program beklentilerim doğrultusundaydı ve katılıma devam edeceğim. Sevgiler…”
•    Ercem Özmani - Bankacı / GAZİMAĞUSA; “Hayat amaçlarımızı en etkili şekilde nasıl, ne şekilde ve hangi şartlarda oluşturabileceğimizi öğrenmek en önemli kazanımım olmuştur.”
•    Gaye Çelik - İş Kadını, Direktör / LEFKOŞA; “Hayattaki amaçlarımızın, hedeflerimizin ve bakış açımızın önemi, etkinliği programdaki en önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Mebrure Alkaner - Bankacı / GAZİMAĞUSA; “Katıldığım program atmosferi öncelikle huzur vericiydi. Özgüven duygusunun nasıl ve ne şekilde geliştirebileceğimiz, özgüvenin önemi  benim için en önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Burak Mandıralı - Sigorta Pazarlamacısı / GAZİMAĞUSA; “Sevdiklermizin hayatımızdaki yeri ve önemi, hayata nasıl ve ne şekilde bakmamız gerektiği, amaçlı olmanın bize kazandırdıkları konusunda önemli kazanımlarım olmuştur…”
•    Günay Ruso - Bankacı, Kurumsal Pazarlama Yöneticisi / GAZİMAĞUSA; “Kendime nasıl ve ne şekilde değer vermem gerektiğini,  bunun için de nelerin yapılması gerektiğini öğrendim.”
•    Nazlı Ercan Wenk - İngilizce Öğretmeni / GİRNE; “Hedeflerimizi nasıl ve ne şekilde koymamızı, hedeflerimize ulaşma sürecinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini, bildiğimi sandığım çok fazla bilmediğimi öğrenme imkanı buldum.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Etkinlik programı atmosferi içersinde, kendimi çok rahatlamış hissettim.  İnsan potansiyelinin sınırsızlığı ve düşünce gücünün önemini en önemli kazanımlarım olmuştur. Programlarınıza katıldıkça kendimde çok büyük gelişimler gördüğümden, sizlerin sürekli katılımcısıyım. Sayın Mert Mapolar ve çalışma ekibine böyle bir programı bize kazandırdığı için sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun, her zaman dediğiniz gibi sevgiyle yola devam…”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “ Programlarınızın sürekli katılımcısıyım. Her katıldığımda daha fazla etkisini görüyorum, daha fazla şeyler öğreniyor ve öğrendiklerimin gelişimime çok büyük katkısı oluyor.” Mehtap Deniz Şahin - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Uzman / GİRNE; “Hislerimi ve duygularımı nasıl ve ne şekilde kontrol edip, gösterebileciğimin farkındalığını öğrendim ve hayatta farkına varmadığım ne kadar çok farklı beklentilerimin olduğunu gördüm. Teşekkürler.”
•    Gülsün Önür - Muhasebeci / GAZİMAĞUSA ; “Programa katılmazdan önceki düşüncelerim; Kaygı, sıkıntı, ne yapacak düşüncesi,  bunları nasıl aşabilirim, yeniliklere nasıl gidebilirim şeklinde olumsuzluklarla doluydu. Program sonrasında; Kısa sürede olumlu düşüncelerim ve hayata bakış açım değişerek arttı. Sıkıntılardan nasıl arınabileceğimi, korkunun, kaybın nasıl hangi yollardan çözüleceğini gördüm. KENDİME GÜVENİM, KENDİME SEVGİM, ETRAFIMDAKİLERE SEVGİM kesinlikle arttı. Mert bey bizi bir şekilde olumlu düşüncenin enerjisine itti. Kendimdeki bu olumlu değişim ve gelişimden dolayı, sizlere çok teşekkür ediyor ve devamını diliyorum.”
•    Mustafa Hafız - Polis Memuru / GAZİMAĞUSA; “Sizden bugün almış olduğum bu etkileyici olumlu ders beni ÇOK DAHA İYİ HİSSETMEMİ sağladı. Ben, bu kadar etki yaratacağını tahmin etmezdim. Artık hayata bakış açım daha farklı, olumlu ve pozitif olacaktır. Etkinliklerinize devamlı ve düzenli olarak katılırsam çok fazla yararını göreceğime, her yönden çok daha başarılı olacağıma inanıyorum.”
•    Gülcan Hamitoğlu - KKTC Milli Eğitim Bakanlığında Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Ortam çok güzeldi. Aslında programa katılmazdan önce fazla birşey beklemiyordum açıkçası, ama gerçekten umduğumdan çok daha fazlasını  buldum ve ilk defa hayatımda bazı şeyleri yapabileceğime ve başarabileceğime inandım. Kesinlikle KENDİME İNANCIM ARTTI. Çok teşekkür eder ve devamını dilerim.”
•    Muhterem Kıroğlu - Ev Hanımı / GAZİMAĞUSA; “Katıldığım program kesinlikle KORKULARIMI KONTROL ALTINA ALMAMA çok yardımcı oldu. Çok güzel bir atmosferdi. HEDEFLERİMİ BELİRLEMEDE de çok yardımcı oldu. Kendimi inanılmaz pozitif duygular içersinde hissediyorum...”
•    Şeref Kıroğlu - Turizmci / GAZİMAĞUSA; “Katıldığım programda kendimi çok iyi hissettim ve burada öğrendiğim bilgileri uygulayarak içimdeki gücü, potansiyelimi artıracağıma inanıyorum. Bilgileri alıp kullanmak önemli, çok güzel bir sunumdu zihnime çok güzel bir şekile yerleştiğini hissediyorum. Tümünü uygulayacağımdan eminim. Çok teşekkürler.”
•    Ferdağ Keskin - Kalkınma Bankası Krediler Müdürlüğü, Ekonomist  / GÜZELYURT; “İhtiyaçlarımın ve hedeflerimin neden ve niçin olduğunu, onlara nasıl ve ne şekilde ulaşabileceğimin mümkün olduğunun stratejilerini öğrendim. Programlarınıza devam etmenin çok yararını göreceğime inanıyor ve bunun bir ihtiyaç olduğunu hissediyorum.”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Programdan sonra kendimi çok daha iyi hissediyorum. İnsan önce kendinin var olduğuna inanması gerektiğini, şu anda ben bunu hissediyorum. Hayalleri, gerçekleri  ile yaşamayı öğrenmeye başladım.  Program sırasında, salonda yaptığımız çalışmada, otuz saniye gibi kısa bir sürede insanın isterse coşulabileceğini görüp yaşadım. Çoğu şeyi yapabileceğimizi öğrenmek en önemli kazanımlarım olmuştur.
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde kendimi rahatlamış hissettim. Olumsuz duyguları zihnimizden nasıl uzaklaştırabileciğimiz, insanın kendisini nasıl ve ne şekilde eğittiği takdirde her türlü zorluğun üstesinden gelebileciğini ve  Kendimizi sürekli geliştirmek için çalışmanın önemi ni öğrendim. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine böyle bir kazanım için sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun... sevgilerle...”
•    Mehmet Tan Amber - Serbest Çalışan / LEFKOŞA; “Kendimizin ilacı, formülü-her ne ise, bizim kendi içimizde. Kendimizi güdülemenin yolunu bulmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Benim kişisel olarak, pozitif olduğumu düşünerekten, gelecek programlarda görüşmek üzere...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekteter / LEFKOŞA; “Olumsuz düşüncelerimi, hedeflerime ulaşmamı engelleyen negatif endişerimi kontrol etmeyi öğrendim. Çok teşekkürler...”
•    Hatice Beyik - İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ / LEFKOŞA; “Hayatınıza farklı bakış açısı katmak ve hayallerinizi gerçekleştirmeye 1 adım daha yaklaşmak istiyorsanız 'MERT MAPOLAR Gelişim Programlarına' katılmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum...”
•    Özlem Soykan Barutcu - KKTC Kalkınma Bankası - Bankacı, Kalite Sorumlusu / LEFKOŞA; “Programda öğrendiğim en önemli kazanımlar, motivasyonun önemi, korkularla başa çıkma, gerçek gelişim için nelerin gerekli olduğu, zihnin yapılandırılması, güçlükler karşısında başa çıkma teknikleri, sorunlar karşısında nasıl çözümler üretilebileceği, hayatta en güzel şeylerin neler olduğunu keşfetmemi sağlamıştır. Sonsuz teşekkürler...”
•    Gaye Çelik - İş Kadını / LEFKOŞA; “Bu atmosfer içersinde bulunmaktan öncelikle çok memnun  oldum. Paylaşılan ve aktarılan çok değerli bilgiler için çok teşekkürler... katıldığım program,  insanın yenilgiler ve başarsızlıklar karşısındaki tutumunun neler olacağı, yapıcı düşüncelerin nasıl başlatılıp ve geliştirilebileceği, amaçlara, başarıya doğru ilerlerken nasıl ve ne şekilde odaklanabileceği, kalıcı kişisel huzur ve mutluluğun geliştirilmesini sağlayan en önemli tekniklerin neler olduğunun bilinç ve önemini anlamamı ve öğrenmemi sağlamıştır. Tekrardan çok teşekkürler.”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “ Programda, Hayatı nasıl ve ne şekilde daha dikkatli ve farkında yaşamamız gerektiğinin önemini, yaşam yolculuğu süresince amaçlarımıza ve hedeflerimize varmak için nelere dikkat etmemiz gerektiiğini, hayatımıza gelişimimize etki eden kişilerin kimler olduğu, başarı potansiyeli, korkunun gerçek tanımı ve korkularla  başa çıkma yöntemlerini öğrendim. HAYATLARA IŞIK OLMAYA DEVAM ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. DESTEĞİM HER ZAMAN SİZLERLE OLACAK. :)”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde kendimi rahatlamış hissettim. İnsanın azim, kararlılık ve büyük bir motivasyon ile neleri başarabileceğini en iyi şekilde görüp, öğrendim. Programda gösterilen teknikleri uygulayan kişilerin, hayatlarında istedikleri herşeyi başarabildiklerini gördüm. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine sosuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun, SİZLERLE BU YOLU YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİM.”
•    Şirvan Tıflı - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Program, ‘Pozitif Etki’ atmosferi içersinde, şu ana kadar, kendi içimde var olan fakat bir şekilde ortaya çıkmamış unsurların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunların önemini çok derinden hissettim. Programda görüp öğrendiğim zihin biliminde zihnin gücü ve doğru kullanıldığında bununla neler yapılabileceği çok önemli kazanımlarım olmuştur...”
•    Ercem Özmani - Bankacı / GAZİMAĞUSA “Bizleri olumsuz etkileyebilecek kişilerin, durumların ve olayların neler olabileceği, bunlar karşısında neler yapabileceğimiz, insan potansiyelinin ne olduğu, gerçekleştirmek istediğimiz amaçlarımız ve hedeflerimiz için neler yapılabileceğimiz konularında önemli kazanımlarım olmuştur. Teşekkürler...”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Seminerlere katıldıkça, kendimi geliştirmek beni çok mutlu ediyor. Gelişimimi gözlemliyorum ve farkediyorum. Verilen örnek ve uygulamalardan çok etkilendim. Gerçek korkuların neler olduğu konularda verilen bilgiler de beni derinden etkiledi. Başarılarınızın devamını dilerim. Dünyanın birçok ülkesinde, önem verilen gelişim programlarını ülkemize getirdiği için Mert Mapolar’a teşekkür ederim...”
•    İlçen Ertan - İş Kadını - Girne Ada Lions Kulubü Başkanı / GİRNE; “Katıldığım gelişim programı hayatta farkına varmamı sağlayan, insanın yaşamında kendisine sorması gereken en önemli sorunun ne olduğunu düşünmemi ve inanmamı sağladı...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Katıldığım gelişim programından öğrendiğim en önemli kazanımlar; Dikkatin insanın farkındalığını ne kadar artırdığı, azimle çaba gösterildiğinde başarıya etkisinin ne olduğu, senin inandığına inananlarla ilerlemenin önemi, ilham veren kişiliğin ne olduğu ve bu kişilerin kurum, kuruluş ve toplumları hangi noktalara taşıyabilecekleri koularında, örneklerle birlikte çok önemli bilgiler paylaşıldı... HAYATLARA IŞIK OLMAYA DEVAM ETTİĞİNİZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER... Saygılarımla...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde düşüncenin ve zihin gücünün ne kadar önemli olduğunu, İnsanın sorunların üstesinden gelmesi ve başarılı olması için neler yapması gerektiğini, dünyada özel ve mesleki hayatta başarılı olmuş, mutluluğu yakalamış üst noktalara gelmiş kişilerin en önemli ortak noktalarının, tekniklerinin neler olduğunu örneklerle detaylı inceleme fırsatımız olmuştur. Böyle önemli bir çalışmayı bizlere kazandırdığı için Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun her zaman söylediğiniz gibi sevgiyle yola devam...”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Mert Mapolar Gelişim programlarına katıldıkça kendimi daha iyi hissediyorum. Prgramda paylaşılan örneklerde, nasıl daha üst noktalara gelinebileceği ile ilgili önemli bilgiler ve teknikler paylaşılmıştır. Mert Mapolar ve çalışma ekibine, paylaşmış oldukları önemli kaliteli bilgiler için çok teşekkür ederim...”
•    Şensev Ertan - İş Kadını / GİRNE ; “Katıldığım gelişim programından kazandığım en önemli kazanım ‘HAYATINDA ATACAĞIN HER ADIMA TUTKU’NU KAT!’ olmuştur :) TEŞEKKÜRLER...”
•    Lütfiye Özhan - Üniversite Öğrencisi / GİRNE; “Katıldığım gelişim programından kazandığım en önemli kazanım ‘İNANDIKLARINI, AMAÇLARIN EDİN...’ olmuştur. TEŞEKKÜRLER...”
•    Nazan Ortaç - Öğretmen - Ev Hanımı / GİRNE; “İnsanın yaşamında kendisine sorması gereken en önemli sorunun ne olduğu, gelişim programında öğrendiğim en önemli kazanım olmuştur... Teşekkürler...”
•    Hasan İlker - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “İyi ki böyle bir programa katıldım. Hayatın zorluklarının aşılabileceği ve herkesin başarabileceğine olan inancım kesinlikle yükseldi. Bu program sayesinde kendime olan özgüvenim arttı. Verilen bilgilerin Spor hayatımı ve sağlığımı da çok olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum. Programda öğrendiğim en önemli kazanım, hayatta hiçbir şeyin zor olmadığı, imkansız diye birşeyin olmadığı, bunların  bizim elimizde olduğudur. Böyle bir programa katkı koyan herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
•    Fatma Süleymanoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Her zamanki gibi yine harika bir programdı. Her programda daha fazla ilerlemek beni çok mutlu ediyor. İyi ki varsınız...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde insanın zihnini nasıl etkin bir şekilde kullanabileceğimiz, onu olumlu duygular ve düşünceler ile nasıl beslememiz  gerektiğini, bu duygularla beslediğimizde nelerin değişebileceğini öğrendim. Programda yaşanmış bir olayın anlatılması oldukça etkiliydi. İncelenen yaşanmış örnekte  kişi azim, kararlılık ve hırs örneği göstererek nasıl  hayalini gerçekleştirip, başarıya ulaştığını adım adım gördük. Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler.”
•    Lütfiye Özhan - Üniversite Öğrencisi / GİRNE; “Hayalimi gerçekleştirmek için benimle aynı fikirde olan insanlarla birlikte düşünerek doğru adımlar atmanın önemini öğrendim. Negatif düşünen insanları arkama alarak, onlara değil hedeflerime, amaçlarıma, hayallerme konsantire olarak son varış noktasına ulaşacağım. İYİ Kİ VARSINIZ VE KIBRIS’TASINIZ...”
•    Melis Kardan - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Kesinlikle POZİTİF bir ortam olduğunu söyleyebilirim. Enerjimin canlandığını, yaşamın tüm olumsuzluklarının üstesinden gelebilecek gücte olduğumu hissettim. Yapamam yok, söyleyemem yok, beceremem yok, mazeret yok. Başarabilirim, yapabilirim, söyleyebiliri var! Müthiş... İnanmak hedeflere varmanın, başarmanın yarısıdır derler ve ben bu programda herşeyi daha iyi anladım. Kesinlikle denemekten vazgeçmeyeceğim. Kıbrıs’ın, Lefkoşa’nın ve bölümümün en iyi öğrencisi olacağım. Teşekkürler :) :)”
•    Kamuran Savak - İş Kadını / LEFKOŞA; “Farkındalık ve algı açısından kendimi ne kadar dikkatle DİNLEMEDİĞİMİ farkına varıp, anlamış oldum. Hayallerimiz hayatımızdır ve yaşam yolculuğumuzu amaçlarımızla devam etmenin önemini öğrendim. Teşekkürler...”
•    Mukaddes Ünveren - Öğretmen / LEFKOŞA; “Her zaman hedef belirleyip, o hedefe doğru bütün zorluk ve engellere rağmen bıkmadan hedefe ulaşmak için azimle çalışmanın önemini öğrendim. Bıkmadan, usanmadan, yılmadan azim ve kararlılıkla çalışmak, başarıya ulaşmaktır. Başarının gerçek sırrının ne olduğunu görüp anlamış oldum.”
•    Seren Samani - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Program ortamında kendimi çok rahatlamış hissettim... Hayallerimize sınır koymamanın önemini öğredim. Bugüne kadar kurduğum bütün hayallerimin, amaçlarımın ne kadar sınırlı olduğunu fark ettim...”
•    Nazan Ortaç - Öğretmen - Ev Hanımı / GİRNE; “Adım adım incelenen örnek çok ilham vericiydi... ‘No pain no gain!..’ Teşekkürler.”
•    Merve Dikmen - Özel Sektörde Satış Sorumlusu / LEFKOŞA; “Kararsız kalmamak ve ileriye adım atarken cesur olmanın önemini öğrendim. Bildiğimizi sandığımız ama farkına varmadığımız durumların, olayların farkındalığını sağladı. Teşekkür ederim...”
•    Esin Fatma Doğaç - Devlet Memuru / GİRNE; “Sunucu samimi ve konuya hakimdi. Teşekkürler...”
•    Destine Türksoy - İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı / GİRNE; “Katıldığım program, 38 senelik yaşamımı gözden geçirmemi sağladı. Çocukluğuma gittim. Sonra gençlik ve olgunluk dönemleri... Hedefler, umutlar, mutluluklar... duygularımın ve düşüncelerimin  daha fazla farkına varıp, çok güzel ve etkileyici bir ortamda gözlem yaptım. Sevginin gücüne bende inanıyorum ve bu duyguyu paylaşmak en büyük hayat çabalarından biri olması gerektiğini düşünüyorum. Bu fikri desteklediğinizi tecrübe ettim. Sonsuz teşekkürler...”
•    Peykan Başkut - Ev Hanımı / LEFKOŞA; “Bu atmosfer beni heyecanlandırdı... Amaçlarımı yeniden bilinçli bir şekilde gözden geçirmemi ve ona göre nasıl ne şekilde adımlar atmam gerktiğini öğredim. Farkındalığımı çok fazla artırdı ve hatırlattı...”
•    Mert Kardan - Lise Öğrencisi / LEFKOŞA; “Öğrendiğim en önemli kazanımlar, insanın hayallerine ulaşabileceği ve kesinlikle başaramayacağı bir şeyin olmadığıdır. Mutlaka başarılı olunabilir... Hayatın korkakları affetmediği, korkaklık duygusu ile yaşayanların kaybettiği, bu duyguların nasıl aşılacağını öğrendim. Ve, her zaman daha iyisini yapabilmek için çalışmanın önemi...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde, insan potansiyelinin ‘sınırsızlığını’ gördüm ve öğrendim. Hayatta başarılı olmak için yapılması gerekenleri bilimsel kriterlere dayalı araştırmalara göre neler olduğunu öğrenme imkanı buldum. Programların içeriği her birey için çok önemli konuları kapsamaktadır. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine böyle bir kazanım için çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun...”
•    Münüse Kardan - Kamu Görevlisi / LEFKOŞA; “Kaıldığım programda aslında kendi hayatımı buldum... hayattaki isteklerimi gözden geçirdim... Teşekkürler hayat, sizleri bulduğum için... Teşekkürler Mert bey, bana benim farkındalığımı tekrardan kazandırdığınız için... Saygılar... Sevgiler...”
•    Ceren Karaatmaca - Kimyager / GİRNE; “Nasıl ve ne şekilde günlük olarak atılan küçük adımlarla hedeflere ulaşılabilineceğini, tam hedefleri belirlemek, bilinçaltını gelişimimiz için nasıl kontrol edebileceğimizi, inanmanın ve korkularla yüzleşmenin önemi, hedef tahtası tekniği, algıların nasıl açılabileceği, aile ve sağlığa etkileri, çözüm yollarını öğrendim...”
•    Lütfiye Ozhan - Üniversite Öğrencisi / GİRNE; “Hayatın her anını en güzel şekilde yaşamanın önemi, her anın nasıl değer kazanılarak yaşanılabileceği, en kötü anımızda bile nasıl daha iyi ve pozitif olunabileceği... Yaşasın hayat:)”
•    Narden Yücelten - Öğretmen / LEFKOŞA; “Programın atmosferi içersinde çok rahatladım. Kendim olmanının, seçen olmanın önemini ve bakış açısının yaşamımız üzerindeki etkilerini öğrendim...”
•    Nazan Ortaç - Öğretmen - Ev Hanımı / GİRNE; “Hedef koymanın insan yaşamında ne kadar önemli olduğunun farkındalığını tekrardan hatırladım...”
•    Ezgi Çırakoğlu - Psikolog / GAZİMAĞUSA; “Çok güzel bir sunumdu, hiç sıkılmadan dinledim ve kendimle bu süreçte çok yüzleşip, konuştum. Hatalarımı, yapmamam gerekenleri çok net anladım. Burada paylaşılanlarla, hiç pes etmemeyi, ve ne olursa olsun istediğim herşeyi başarabileceğimi gördüm. Bilmek ve yapabilmek bana güç katmıştır. Çok teşekkür ederim...”
•    Hüseyin Özgit - Kamu Görevlisi - Sayıştay Denetcisi / GİRNE; “Öncellikle çok güzel bir sunum olduğunu belirtmek isterim. Seminerde, hayatın koşuşturması içersinde fark etmediklerimiz, bizleri  olumsuz etkisi altında tutan, bizi sınırlayan bilinçaltının nasıl çalıştığı, bilinçli zihnin önemi, çok güzel bir şekilde paylaşılmıştır.”
•    Senem Tantura - Öğretmen - Psikolojik Danışma ve Rehberlik / GAZİMAĞUSA; “Programdan öğrendiğim en önemli kazanımlar; İnanç, sevgi, güç, kim olduğumuz, neden var olduğumuz, yeteneklerimiz, algılarımız, herşeyin nasıl daha iyi olabileceği, hırs ve azmin dengesi ile kendimizi algılama ve bulma... Program sırasında paylaşılanları ilk kez gördüm ve çok etkilendim. Herşeye rağmen hayatın yaşanılması ve hayata devam etmek. Programda vurgulanan ‘Nasıl Bitirilmiş Olması...’ süperdi :) Güzel bir deneyimdi. Mert Mapolar’a herşey için çok teşekkürler. Gülümseyerek ayrılıyorum. ‘I am Happy’ :) XxXx...”
•    Şinasi Coşkun - Kamu Görevlisi - Sayıştay Denetcisi / GAZİMAĞUSA; “Güzel ve hoş bir ortamdı. Öğrendiğim en önemli kazanım, İnsan gerçekten isterse, herşeyi başarabilieceğidir. İstemenin ve pes etmemenin, cesaret ve azimle desteklenmesiyle, bu yolda yürümekle ortaya nasıl bir güç çıkacağını en güzel şekilde gördüm...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “ ‘Pozitif Etki’ atmosferi içersinde insanın öncelikle hayatta amaçlarını ve hedefleri ni belirlemesi gerektiğinin önemi, hedefler ve amaçlar belirlendikten sonra, yılmadan ve asla korkmadan, büyük bir azimle çalışılarak ona  nasıl ulaşılacağını öğrendim. Hedeflerimize ve amaçlarımıza ulaşmak için, hayatta neler yapılması, nelerin yapılmaması gerektiği en önemli kazanımlarım olmuştur. Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine, hayata dair çok önemli bilgileri bizlerle paylaştığı için sonsuz  teşekkürler. Yolunuz açık olsun, sizinde dediğiniz gibi sevgiyle yola devam...”
•    Pembe Küçük - Muhasebeci - Yönetici - Girne Amerikan Üniversitesi / GİRNE; “Programda, kendimizin içindeki cesareti nasıl keşfedebileceğimiz, duygularımızı yaşamaktan nasıl korkmamamız gerekti, nasıl ve niçin pes etmememiz gerektiği, yılmamayı, bilinçli zihinle, bilinçaltı zihninin nasıl çalıştığını, gelişimimize etkileri , olumsuzluklardan kurtulmanın elimizde olduğu, ruhsal ve zihinsel olarak nasıl denge kurup rahatlayabileceğimiz en güzel şekilde örneklerle öğrenmiş oldum. Katkılarınızdan dolayı sonsuz teşekkürler...”
•    Ayten Kasap - Muhasebeci - Yönetici - Girne Amerikan Üniversitesi / LEFKOŞA; “Kendime güvenmeyi, daha kararlı ve pozitif olmayı, kendimi en iyi tanıyanın yine kendimin olduğu, hayatta hedef ve amaçlarımı nasıl koyabileceğimi, nasıl daha iyisini yapabileceğimi, ne kadar çok istersem, o kadar çok başarılı olabileceğimin önemini öğrendim. Teşekkürler...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Katıldığım gelişim programından öğrendiğim en önemli kazanımlar; Bakış açısını değiştirmenin, hayattaki fırsat ve tehditleri nasıl görmemizi sağladığı, insanların kurallar arasında kendini sınırlanmış hissetmek yerine etrafındakilerin farkında olarak yaşamak gerektiğinin önemi, yaşadığımız topluma örnek olmak kadar kendi hayatımız için örnekler bulmamız gerektiğini, ‘niçin’ sorusunu önemini, ilham veren lider olunabileceği... çok teşekkür ederim... saygılarımla.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Program atmosferi içersinde, ‘İlham Veren Liderliğin’ nasıl olunması gerektiğinin özelliklerini, onların diğer insanlardan farklılıklarını, düğşünce (zihin) güçlerini nasıl kullandıklarını, örneklerle, yöneticiliğin ve liderliğin başarı sırları, çalışma sistemlerinin nasıl ve ne şekilde çalıştığını öğrendim.  Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine her zamanki gibi sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun...”
•    Nezih Onalt - İş Adamı - Şirket Direktörü / LEFKOŞA; “Sevgi çerçevesi içersinde insanlara inandığın şeyleri  ikna etme, sizden nasıl ve ne şekilde ilham alabilecekleri, hep birlikte bir takım oyunu oynar gibi başarıya nasıl ulaşılabileceği, ayrıca üretimini yaptığınız ürünlerde ve yönetimde nasıl fark yaratılacağı konularındar çok önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Gürkan Onalt - İş Adamı - Şirket Direktörü / LEFKOŞA; “ Programa katılmak bende ÇOK ETKİLİ oldu. ‘HEDEF’ koyma konusu benim için en önemli kazanımım. Teşekkür ederim...”
•    Mehmet Betmezoğlu - İş Adamı - Şirket Direktörü / LEFKOŞA; “Çevremize nasıl ilham vererek açılım ve yönlendirme yapabileceğimiz konuları benim için öğrendiğim en önemli kazanımım oldu...”
•    Buket Kabidan - İthalatcı - Muhasebeci / LEFKOŞA; “Azim, İnanç ve Başarının muhteşem harmonisini gördüm. Teşekkürler Mert Mapolar...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Öncelikle ne istediğimize karar vemenin önemi, hedef-amaç belirleme, yaptıklarımıza inanma duygusu, mücadelenin ve ‘Niçin’ sorusunun önemi konularında önemli kazanımlarım olmuştur.”
•    Tuğçe Eskimuhtaroğlu - Mimar / LEFKOŞA; “Sosyal ve iş yaşamımızda ‘Niçin’ sorusunun ve bilincin önemi, yaptıklarımızda ‘inanmanın’ ve nasıl hedef konulması gerektiği konularında çok önemli kazanımlarım olmuştur..."
•    Çiğdem Kemaler - İş Kadını - Şirket Direktörü / GİRNE; “Profesyonel bir eğitmen, dünya standartlarında donanımlı bir eğitim. Teşekkürler...”
•    Gizem Kemaler - İş Kadını - Şirket Direktörü / GİRNE; “Eğitmen çok pozitif ve öğretici, yapılan testler çok güzeldi. Teşekkürler...”
•    Eda Yenen - Üniversite Öğrencisi / ALAYKÖY; “Konular bilgi verici ve dikkat çekiciydi...”
•    Mirza İlker-Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı  Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Bu haftaki zincir gelişim programında, liderlik için ön hazırlık, gerçek anlamda lider olmak için nasıl bir çalışma disiplinine ihtiyaç olduğunu öğrendim. Gelişim konularına önem veren her insanın Mert Mapolar gelişim programlarına katılması gerektiğini düşünüyorum. Her hafta olduğu gibi böyle bir kazanım için sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler.  Yolunuz açık olsun sizinde dediğiniz gibi sevgiyle yola devam. Seminerlerinizin sürekli takipçisi olacağımı belirtmek ister, herkese mutlaka katılmalarını tavsiye ederim. İyi çalışmalar...”
•    Sencan Şah İpcioğlu - Memur - Çalışma Dairesi Müdürlüğü Teftiş Şube Amirliği / LEFKOŞA; “Kişinin kendisine daha iyi bakmasını, nasıl daha pozitif ve yapıcı düşünebileceğimizi, olumsuz düşüncelerden nasıl uzaklaşabileceğimizi, insanlarla iyi ilişkiler nasıl kurulacağı konularında önemli kazanımlarım oldu...”
•    Mehmet Betmezoğlu - İş Adamı - Şirket Direktörü / LEFKOŞA; “Amaç edinmenin önemi, şirket içi yaşanan fazla tartışma sebepleri, hedef koyma, amaç ve hedeflerin nasıl oluşturulacağı konularında önemli kazanımlarım olmuştur...”
•    Ayten Kasap - Üniversite Öğrencisi - KKTC Cimnastik Federasyonu Antrenör / LEFKOŞA; “Bilinç ve bilinçaltı işleyişiyle ile ilgili önemli kazanımlarım olmuştur...”
•    Buket Kabidan - İthalatcı - Muhasebeci / LEFKOŞA; “İstemenin  başarı üzerindeki etkisi ve önemi konuları benim için en önemli kazanım olmuştur.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Bu haftaki zincir gelişim programı bana öncelikle insan hayatında cesaretin, kararlılığın ve azmin ne derece önemli olduğu bilincinin önemini kazandırdı. MERT MAPOLAR Gelişim Programlarında, insan hayatındaki çok önemli konulara değiniliyor. Hayatta mutlu, başarılı ve gelişmek isteyen her bireyin mutlaka MERT MAPOLAR Gelişim Programlarına katılıp gelişimine katkı sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Mert Mapolar ve çalışma ekibine böyle bir kazanımı bizlere sunduğu için sonsuz teşekkürler. Mert Bey’in dediği gibi ‘Sevgiyle Yola Devam’...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “İnsanın hayat amacı olmalı, cesaretli olmalı, mücadele etmeli, risk almalıdır. Etrafındaki insanlar için iyi olan sizin için iyi olmayabilir. Sizin için en iyiyi, siz biliyorsunuz. Bir gün içinizde yapamadıklarınızın pişmanlığı olmasın istiyorsak, mücadele etmeliyiz, risk almalıyız ve korkularımızı yenmeliyiz. Mert bey’in dediği gibi ‘ölmekten değil, yaşanmamış anlarımızın olmasından korkmalıyız...’ Edindiğim bilgi ve deneyimler için çok teşekkür ederim.”
•    Eda Yenen - Üniversite Öğrencisi / ALAYKÖY; “Gelişim programına gelmek ile doğru karar aldığımı anlamış oldum. Gerçekten inanarak katılım yapılırsa başarılı olunmaması için hiçbir nedenin olmadığını programdaki uygulama ve çalışma örneklerinde gördüm. ‘Doğru Nefes’ egzersiz çalışmaları oldukça önemliydi. Çok teşekkürlar...”
•    Fatma Süleymanoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Her zamanki gibi yine harika bir gelişim-farkındalık programıydı. Çok Teşekkürler...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Alışkanlıklarımıza yenilmemek, hedeflerimizi, yaşam amacımızı oluşturmak, pes etmemenin ve vazgeçmemenin önemini öğrendim... ve mutlu son...”
•    Dilber Aksözlü - Üniversite Öğrencisi / GİRNE; “Doğru nefes almanın önemi, cesaretimizi nasıl toplayabileceğimizi, düştüğümüzde yığılıp, yıkılıp pes etmek yerine, ayağa kalkıp daha da dik yürümemiz gerektiğini öğrendim. Görsellerden çok etkilendim...”
•    Ömer Suay - Mimar, İş Adamı / GAZİMAĞUSA; “Farkındalık konusunda benim için çok iyi bir başlangıç oldu çok teşekkür ederim...”
•    Ayten Kasap - Cimnastik Antrenörü, KKTC Cimnastik Fedarasyonu / LEFKOŞA; “Hayat amacını bulmanın ve ona doğru ilerlemenin bizim elimizde olduğu, bunun önemini öğrendim.”
•    Mevhibe Taçoy - Muhasip, İş Kadını / LEFKOŞA; “Hedef koymanın ve yaşama sevincinin ne denli önemli olduğunu öğrendim...”
•    Tuğçe Eskimuhtaroğlu - Mimar / LEFKOŞA; “Hayatımızı etkileyen  6 kişinin önemi konusu benim için hayati derecede öğrendiğim en önemli kazanım olmuştur. Çok teşekkürler...”
•    Berna Yılmazoğlu Özdoğa - KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Denetleme Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu - BAŞ DENETMEN / LEFKOŞA; “Öncelikle sunduğunuz KALİTELİ programlarınız için çok teşekkürler. Yaşam boyu öğrenmeye yürekten inanan bir kişi olarak katıldığım programdan BÜYÜK KEYİF ALDIM. Gerek özel yaşamda, gerekse iş hayatında daha yüksek standartlara ulaşabilmek için, paylaşılan bilgilerin ve tekniklerin çok büyük yararı olacaktır...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Bu haftaki zincir gelişim programı halkasının, insanın gelişiminde çok önemli rolü olduğuna inanıyorum. Seminer içersinde birçok bilimsel araştırmanın sonuçları aktarıldı. Gelişmek herkesin kendi elinde. Sadece ona ulaşmak için çalışılması gerektiğini öğrendim.  Amaçlarımızı ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için neler yapmamız gerektiğini öğrendim. Sn. Mer Mapolar ve çalışma ekibi, her insan için hayatı derecede önemli konulara değindi. Kendilerine sonsuz teşekkürler. Onların da dediği gibi sevgiyle yola devam, yolunuz açık olsun. Sevgiler ve saygılar...”
•    Tuğçe Tunçelli - Muhasebeci / LAPTA-GİRNE; “‘Pozitif Etki’ Seminerinde öncelikle kendimle ilgili eksik veya tamamlamam gereken yanların bir kez daha farkına vardım. Kendimle yüzleştim. Daha inançlı, cesaretl bir şekilde hedeflerime odaklanabilmem için katkısının çok büyük olacağına inanıyorum. Gelişimimi tamamlamam adına diğer programlara devam etme isteği içersindeyim. ‘Pozitif Etki’ içersindeyiz...”
•    Fide Kürşat - Pazarlama Bölge Sorumlusu, Yönetici / LEFKOŞA “İnsanın kendi yaşam amacının peşinden koşmasının hayattaki en önemli şeylerden bir tanesi olduğunu , insanın hedeflerinin peşinden koşmanın önemini öğrendim. Teşekkürler...”
•    Ayten Pehlivan- İngiltere’de Üniversite Öğrencisi-Tıp Kimya / LAPTA-GİRNE; “İnsan eğer kendisini geliştirmek istiyora öncelikle kendisi ile barışık olmalı ‘içsel mutluluğa’ ulaşmayı öğrenmelidir. Kendi düşüncelerimiz, duygularımız hayatımıza yön verir ve bunu kontrol etmeyi öğendim...”
•    Fide Kürşat - Yönetici / LEFKOŞA “Hayat yoluma ışık tutan deneyimlerden biri oldu. İmkansız diye bir şey olmadığını insanın inandığı yolda mutlaka başarılı olabileceğini öğrendim. Olumlu düşünerek inanarak mücadele ederek ve en önemlisi ASLA VAZGEÇMEYEREK hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi öğrendim. ÇOK VERİMLİ VE GÜZEL ETKİLEYİCİ BİR SUNUMDU. Hedeflerimize bir adım kadar yakın olabileceğimizi ve ilk adımın çok önemli olduğunu öğrendim...”
•    Değer Denktaş / GİRNE; “İnandığımız ve gönülden istediğimiz her şeye nasıl sahip olabileceğimiz konusu Mert Bey’den öğrendiğim en önemli kazanımım olmuştur...”
•    Gizem Bahri - Avukat / LEFKOŞA; “ ‘Pozitif Etki' kendimle tekrardan yüzleşmemi sağladı. Hibir zaman pes etmemeyi ve hırsla devam etmenin önemini bir kez daha anladım. Çok teşekkürler...”
•    Türegün Tunç - Öğretmen / LEFKOŞA “Kızgın ve kırgındım. Belkide her şeyi bırakıp gitmek istiyordum. Rüyamın etkisiyle buradayım. Öncellikle onu belirteyim... (Anlatması uzun sürer... rüyalarım bana genellikle yol gösteriyor:-)) SEMİNERDE İNANILMAZ RAHATLADIM... KIZGINLIĞIM GİTTİ... RUHUMUN HAFİFLEDİĞİNİ HİSSETTİM. Ve en önemlisi tekrar tekrar ayağa kalkmam gerektiğini öğrendim... yüzmeye devam... çok teşekkürler...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Bu haftaki zincir gelişim programı içersinde insanın hayallerinin peşinden her ne olursa olsun koşması gerektiğini öğrendim. Hayallerimize ulaşmak için moralimizi bozmadan, yüksek disiplin ve özveri içersinde her ne pahasına olursa olsun çalışmamız gerektiğini öğrendim. Bu haftaki seminer için sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun sizinde dediğiniz gibi sevgiyle yola devam...”
•    Aydın Bahri - Devlet Memuru / GİRNE; “KKTC’de ilk kez  tarafınızca böyle gelişim programları uygulandığı için çok mutlu oldum. Başarılarınızın devamını dilerim...”
•    Nazenin Taşcıoğlu Şahali - Avukat / GAZİMAĞUSA; “Uzun zamandan beridir ‘Kişisel Gelişim’ için zaman ayırmaya çalışıyorum. Bu amaçla  bireysel  veya kitlesel  gelişim etkinliklerine katılıyorum. Şu ana kadar katıldığım ‘EN PROFESYONEL’ gelişim semineri olduğunu özellikle belirtmek isterim. Üstelik bu eğitimin Kıbrıs’ta olması beni daha da mutlu etti. Çok etkileyici anlatımınız için teşekkür ederim. Sevgiyle kalın...”
•    Emine Başaranel - Öğretmen / LEFKOŞA; “Öncelikle  ‘İYİ EĞİTİMLİ PROFESYONEL VE İYİ HAZIRLANMIŞ BİR EĞİTİMENLE GERÇEK BİR EĞİTİM SEMİNERİNDE’ olduğumu hissettim. Öğrendiğim en önemli şey, insanın kendini geliştirdikçe çok mutlu olduğudur. Çünkü monoton hayat içinde mutsuzluğumuzun bir sebebi de yeni şeyler öğrenip kendimizi geliştirmemizdir. Hemen odama 'hedef tahtası' hazırlayacağım ve aileme de hazırlatacağım...”
•    Melin Karabulutoğlu - İngiltere’de Üniversite Öğrencisi / GAZİMAĞUSA; “Seminer başladığı andan itibaren daha olumlu olduğumu fark ettim, ne yalan söyleyeyim, bu tür şeylere birazcık alayla bakıyordum ama seminer sona erdiğinde hayatta başarmak istediğim şeyler aklıma geldi ve kendimi daha olumlu, daha mutlu ve umutlu düşünürken buldum. Semineri, yüzümde koca bir 'gülümsemeyle' bitirdim. Hayata daha ilhamla bakıyorum iyiki geldim diyorum ve kesinlikle bu umudu, mutluluğu başkalarına da aşılamayı istiyorum. Çok ama çok teşekkür ediyorum, emekleriniz için...”
•    Erhun Şahali - İş Adamı / GAZİMAĞUSA; “Semineri genel anlamda oldukça olumlu ve yararlı buldum. Belki en önemlisi zayıf ve güçlü yanlarımla ilgili yeniden bir sorgulama ve iç hesaplaşma yapmama fırsat sağladı. Seminerdeki önermeleri ve ödevleri uygulamaya çalışacağım. Kişi, gerçekten değişimi, gelişimi ve ilerlemeyi ertelememeli. O yüzden yarın sabahtan itibaren, belirttiğiniz gibi her gün için % 1’lik  bir fark yaratmak adına çaba göstereceğim.  Teşekkürler, görüşmek dileğiyle...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde her zamanki gibi kendimi rahatlamış hissettim. Yoğun geçen bir gün ardından kendimi ‘YENİDEN DOĞMUŞ’ gibi hissettim.  Bu seminerde de çok önemli sırlar öğrendim. Herkesin belli bir çalışma disiplini ve özveri içersinde çalışarak rahatlıkla bir lider olabileceğini öğrendim. Liderliğin  her kesin içersinde olduğunu ve kişi istediği takdirde içersindeki liderlik özellğini açığa çıkarabileceğini öğrendim. Her hafta olduğu gibi Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürlerim ile sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum. Sevgiyle yola devam... yolunuz açık olsun.”
•    Fatma Özler - Bankacı / LEFKOŞA; Korku ile ilgili bölüm iyi oldu benim için, örneğin korktuğum şey olan köpeklerin karşısına korkuların üzerine giderek yenebileceğimi tekrarlamış oldum. Ortam atmosferi içersinde sözlü duymak çok daha iyi geldi. Teoriyi bilmek kadar uygulamanın da önemini tekrardan anladım. Bunun için de gerekli olan cesareti toparlamak  önemli. Mert Bey’e çok teşekkürler.”
•    Melis Karabulutoğlu - İngiltere’de Üniversite Öğrencisi / GAZİMAĞUSA; “Öncelikle seminer başlamadan önce rahatlatılmak, bilgilendirmek motivasyonumu artırdı. Korkularımın, hedeflerimin hayat amacımın kısacası ‘kedimin’ farkına varmama güzel bir etki sağladı. Bahsedilen her konu kesinlikle insanın gözünün açılmasına,  hırslanmasına yardımcı oluyor. Emeğinize sağlık. Çok güzel bir deneyim yaşadım teşekkür ederim.”
•    Sevdinç Kabus - Bankacı / LEFKOŞA; “Yaşam amacının olması, rahatlık, insanın hedeflerini belirleyip bu doğrultuda kendisini şekillendirmesi ve bu etkiyle etrafını da şekillendirebileceğinin önemini , bilinçaltını kontrol etmeyi, hayatta öncelikleri belirleyip bunlar üzerinde düşünmenin önemini öğrendim. Daha çok şey öğrendim onları da kendime ayırdım... çok teşekkürler.”
•    Naciye Özdoğa - Ev Hanımı / LEFKOŞA; “Hayat kısa ve sizden aldığımız bilgilerle dolu dolu yaşayacağıma inanıyorum. Sizi dinlerken kendime olan ‘ÖZ GÜVENİM’ artıyor. İyi ki varsınız...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Kendi kişisel panomu (hedeflerimi) oluşturmanın önemini öğrendim. Çok teşekkürler...”
•    Naran Mesutoğlu- Ev Hanımı - Sağlık Terapisti / GÜZELYURT; “Hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi için savaşmanın önemini öğrendim...”
•    Esin Fatma Doğaç - Devlet Memuru / GİRNE; “Çok güzel bir programdı teşekkürler...”
•    Vijdan Pekri - Psikolog ve Yoga Eğitmeni / LEFKOŞA; “Rahatlatıcı, güzel bir seminer daha geçti. Bilinçaltımızı serbest bırakıp, hayallerimizin peşinden yılmadan gitmemiz gerektiğini öğrendik. Hedeflerimize ulaşana dek azar azar tırmanmaya devam etmenin önemi. Teşekkürler...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Yaratıcılığın katili, maalisef yine bizleriz. Bilinçaltının nasıl oluştuğunu öğrendik. Hiçbir bilinçaltı kayıdı olmadan dünyaya gelen çocukların bilinçaltına kaydedilen her olumsuz şey, çocuğu maalisef anahtarı olmayan bir kilit gibi kilitleyip bırakıyor. Çocuklar iyi gözlemlemeli, onlara yanlış teşhisler koyarak, tereddütlerden bahsederek, özgüveni olmayan yaratıcılıktan körelmiş kişiler olarak yetişmelerine, ancak bilinçli anne-baba ve uzmanlar olarak yardım edebiliriz. Yaratıcılıktan yoksun eğitim sistemi de maalisef çocukların hayatını etkiliyor. Matamatik yanında sanat eğitimlerine de aynı derecede önem verilmeli. Bu hayati önemi olan bilgileri paylaştığınız için çok teşekkürler...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Bu haftaki zincir eğitim semineri içersinde, insan hayatında bilinçaltının ne kadar önemli olduğunu nasıl oluştuğunu öğrendim. 0-12 yaşın, bilinçaltının oluşmasındaki rolünü, çocukların yaratıcılığının gelişmesi için dikkat etmemiz gereken noktaları öğrendim. Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine bu haftaki semineri de bize kazandırdığı için sonsuz teşekkürler, her zaman yanınızda olacağım. Yolunuz açık olsun...”
•    Gülşen Karabulutoğlu - Güzellik Uzmanı ve İş Kadını / GAZİMAĞUSA; “Yerimden kalkıp hayallerime koşar adımla ilerleyip başarma hislerini duydum. Sanki burada ben anlatılmışım, bilmeden nasıl da bazı yapmamız gerekenlerden korkarak uzaklaşıyoruz. Güzel bir seminerdi ilk kez katıldım iyi ki de
•    katılmışım. İnanın yüreklendim ve eminim bunu başarmak için çabalayacağım. Tekrarına katılmak istiyorum çok teşekkürler.”
•    Evren Özçelik - Devlet Memuru  / LEFKOŞA; “Sizin sayenizde içimdeki güçten birkez daha emin oldum. Hedeflerimden, doğrularımdan asla vazgememem gerektiğini öğrendim. Hayatıma en çok ihtiyacım olduğu dönemde girdiniz. Hayatıma hoş geldin Mert Mapolar.”
•    Esra İsaoğulları - Polis Sivil Hizmet Memuru / LEFKOŞA; “Süper bir seminerdi iyi ki katılmışım, gücün aslında içimizde olduğunu, hepimizin gelişmeye, yükselmeye ve ilerlemeye gücü var, örnek inanılmazdı. Onun bu yaşta bu kadar güçle ve iradeyle hayallerini gerçekleştirmesinden çok etkilendim...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Hayatımızın yaşanacak ne kadar zamanı kaldığını bilmeden gözlerimizi kapatıp açıyoruz. Amaçla yaşamın, hayalleri gerçekleştirme arzusunun önüne, bilinçaltımızdaki olumsuzlukların geçmesine izin vermemeliyiz. Her zorlukla mücadele etmeli, her zaman bir yol bulmalıyız. İnsanın en iyi rakibi kendisidir. Olumlu düşünerek, hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz o eşsiz anı düşünerek hayallerimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Hayallerimi, gerçekleştirmek için çaba sarfettiğim bu yolculukta engin bilgilerinizi paylaştığınız ve destek olduğunuz, motive ettiğiniz için size ve ekibinize çok teşekkür ederim.”
•    Ertaç Hazer - Tiyatro Sanatcısı / LEFKOŞA; “İçimdeki beni bulmama ve asla önüme engel koymamam gerektiğini anlamama yardımcı oldu. Pozitif düşüncenin, içsel benliğin, yaşamak istediğimiz ve kendi engellerimizin yine kendimiz sayesinde aşılacağının en güzel anlatımını yaşadım. Teşekkür ederim.” –
•    Sevil Emirzade - Tiyatro Yazarı / LEFKOŞA; Şimdiye kadar tuttuğum yolun (65 yaşına kadar), doğru olduğuna inandım ve bu yolda devam etmem gerektiğine karar verdim. Salonda semineri izleyen genç arkadaşlara “pozitif etki” ler dilerim.”
•    Belda Gümüşay - Öğretmen / LEFKOŞA; “Öncelikle çok güzel ve etkili bir seminer oldu. Ne olursa olsun hayallerimden vazgeçmemem gerektiğine inandım ve her zaman için bir yol olduğunu. Senaryo çalışması gerçekten çok güzeldi. Kesinlikle inanmak gerekiyor.”  
•    Nilay Öke- Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Tam manasıyla rahatlamış huzurlu hissettim. Hayallerimin peşini bırakmadım asla da bırakmayacağım. Hedefim olan herşeyi yapacağıma inancım arttı. Doğru yolda olduğumu bir kez daha gördüm ve pekiştirdim. Teşekkürler Mert Mapolar.”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde zihinsel olarak rahatlama duygusu yaşadım. Seminerin bana en büyük kazanımı hayallerimizin peşinden, sürekli gitmemiz gerektiğidir. Hayallerimizin peşinden giderken onları gerçekleştirmek için asla pes etmeden, moralimizi bozmadan ve disiplinli bir şekilde çalışmamız gerektiğidir. Program içersinde yüksek moral ve motivasyona sahip olduğumuz zaman neleri başarabileceğimizi öğrendim. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler bizlere böyle bir semineri kazandırdığı için. Kendileri sevgiyle yola devam dedi, bu tür seminerler düzenledikleri sürece onların hep yanında olacağım, sonsuz saygılar ve sevgiler yolunuz açık olsun iyi çalışmalar...”
•    Fatma Süleymanoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Seminer yine çok güzeldi. Seminerleriniz bize yani kendi adıma konuşmak gerekirse terapi oluyor. Teşekkürler:)”
•    Pınar Üresin - Fransızca Öğretmeni / GAZİMAĞUSA; “Seminerinize ilk kez katılıyorum ve herşeyden önce bu güzel sunum ve hazırlık için sizlere teşekkür ediyorum. Kişi inandıktan sonra hayatında elde edemeyeceği şey yoktur. Gerçek olan içsel güç içimizde var. İhtiyacımız olan diğer şeyler emek, çaba ve motivasyondur. Hayatımın bu döneminde yeni adımlar atmak için bu güzel sunum da bana ayrı bir motivasyon verdi. Teşekkürler...”
•    Hilal Sultan Şehit - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Geçmişte yaşadığım acıları, üzüntüleri bir kenara itip onların üzerimdeki etkisinden kurtulabilmemin  kendi elimde olduğunu, kaybetme korkusundan vazgeçmem gerektiğini ve hayal ettiklerime ulaşabilmemin de kendi elimde olduğunu zihnime yerleştirebileceğimi anladım.”
•    Naran Mesutoğulları - Ev Hanımı - Sağlık Terapisti / LEFKOŞA; “Kişinin içinde olan cevheri ortaya koyarak ve asla hayallerinden vazgeçmeme, insanın hayatta başaramayacağı bir gücün önüne hiç kimse geçemeyeceği ve zihnin algıyı ortaya çıkarması. Hayallerin peşinden gitmeyi öğrendim.”
•    Merve Üresin - Üniversite Öğrencisi / GAZİMAĞUSA; “Dah önce belkide hiç duymadığım şeyler, hayata bir de başka gözden bakmayı öğrendim. Asla ve asla vazgeçmemem gerektiğini öğrendim. Hayatı dolu dolu yaşamak için önce hayallerimin peşinden koşmam gerektiğini öğrendim. Hayallerimizin bizi biz yaptığını hissettim. Ben bu seminerde kendimi  hissettim. Çok teşekkür ederim...”
•    Müge Çolakoğlu - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Güzel bir seminerdi. İstemek ve başarmak. Başarmanın yaşı yoktur. Hayallerinizi ertelemeyin. İstemenin önemini öğrendim. Yeter ki isteyin.”
•    Ayşe Karabıyıklı - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Öncelikle hayallerimizi gerçekleştirmenin kendi elimizde olduğunu. Bunu gerçekten istiyorsak başarabileceğimizi...”
•    Vijdan Pekri - Psikolog ve Yoga Uygulayıcısı / LEFKOŞA; “Mert Bey’i öncelikle tebrik ederim. Kendinden emin, bilgi sahibi, aşırı sözlerle kafa karıştırmayan bir yaklaşımla herkesin anlayabileceği bir dilde bizlere hitap etmiştir. Gün sonunda kendimizle kalabildiğimiz değerli bir rahatlama zamanı geçirdim. Teşekkür ederim. Devamına muhakkak geleceğim. Hoş, sıcak bir atmosferdi ve tabii ki öğrendiğimiz en önemli şey içimizdeki gücü inanmak, hayallerimizin gerçek olması için, önümüze çıkan engelleri aşmak. Önemli olan engellerimize değil, yapabileceklerimize inanmak...”
•    Aysun Avcıkadir - Devlet Memuru / GİRNE; “Mert bey ilkin sizden zihin bilimi deneyinde o kaşığı kırdığınızda çok korktum:-)) size anlatacak yazacak o kadar çok şey var ki hayatımda, buraya sığdıramam. Bir buçuk saat içersinde korkularımı, arzularımı, hayatımı daha doğrusu hayatımdan kesitleri gördüm. Evet, ne yapmam gerektiğini biliyorum ama adım atamıyordum bu geceye, bu aldığım bilgilere kadar. Burada olmam tesadüf değil biliyorum. Daha uzun bir süre burada olmayı isterdim. Tekrar görüşeceğiz. Sevgiyle kalın:-)) buraya gelmekle çok şey kazandım. Hatırlama, uyanma herşey...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde öncelikle çok rahatladım. Zihnimdeki olumsuz düşüncelerden uzaklaştım, olumsuz düşünceleri aklımdan çıkartarak nelere sahip olabileceğimi öğrendim. Seminer içersinde verilen gerçek örnekte hayallerime nasıl ulaşacağımı öğrendim. Verilen örnek, imkansız bir hedefe nasıl ulaşılacağı konusunda bana çok önemli kazanımlar sağladı. Seminer atmosferi içersinde, hayat mücadelemizde asla pes etmememiz gerektiğini, hedeflerimizi gerçekleştirmek için asla yaşlı olmadığımız ve takım çalışmasının ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Bizlere her hafta yeni bilgiler öğreten Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler. Sizlerle birlikte bu yolda ilerlemeye devam edeceğim, her seminerde bizleri geliştirdiğiniz için sonsuz teşekkürler...”
•    Naciye Özdoğa - Ev Hanımı / LEFKOŞA; “Keyif vericiydi yapmak istediğim ama zaman zaman zihnimde oluşan soruların cevaplarını buldum ve birkez daha öğrendim ki hayallerin peşinden gitmekten asla vazgeçmemeliyiz. Sizlere teşekkür ederim...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Her zaman hayallerimizin gerçekleşmesi için bilinçaltımızı hedeflerimizle depolamayı ve karşımıza çıkan tüm zorluklara umursamadan, yılmadan devam etmeyi öğrendim. Hayallerim ve ben:-))
•    Esin Fatma Doğaç - Devlet Memuru / GİRNE; “İlk kez Amerika tarzı bir kişisel gelişim seminerine katıldım. Farklı bir deneyim. Çok memnun oldum. Teşekkür ederim...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Kenarda kalmak yerine, karar alınırken masadaki yerimizi almamız gerektiğini, parnerimizin bizimle aynı statüde ve hayat amacının farkında birisi olarak seçmemiz gerktiğini, bilinçaltımızın bilincimizi yönettiğini, hayatımızı istediğimiz yöne çekebilmek için bilincimizin bilinçaltına hükmetmesi gerektiğini, algılarımızın zihnimizi yönetmediğini, aksine zihnimizin algılarımızı yönettiğini öğrendim. İlginize ve desteğinize teşekkür ederim”
•    Seher Güneş - Devlet Memuru / GİRNE; “Zihnin bilinçaltını kontrol etmesini, köşede kalmamayı, liderlik isterken çizgileri belirlemeyi, buzdağının altını görebilmeyi, ayrılmadan ayrılmamayı, yaptıklarımızı küçümsememeyi, yaptıklarımızın görülmesini  sağlamayı öğrendim...”
•    Fatma Süleymanoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; Her seminerde ayrı ayrı değer katıyorsunuz bize. Ben eğitimlerden çok memnunum...”
•    Eda Girgin - Bankacı, Mİ / GÜZELYURT; Bugün itibarı ile ayaklarımın yere  daha sert ve sağlam basacağını, kendimden emin şekilde sabaha uyanacağımı. En önemlisi zirvede, yani en tepede tek bir kişi durabilirse, bunu istersem benim de başarabileceğimi öğrendim. Teşekkürler...”
•    Ayşen Kadıoğlu - Sekreter / LEFKOŞA; “Çok güzel testlerle ve örneklerle hayatımın geri kalanını kendi seçimlerimden oluşan güzelliklerle dolu bir yoldan geçerek gerçekleştirebileceğimi,  Bilinci doğru kullanmayı, güzel günlerin  benim ve ailem için de olabileceğini öğrendim...”
•    Büşra Demir - Üniversite Öğrencisi / GAZİMAĞUSA; “Öncelikle hedefime daha iyi odaklanmayı, daha sonra hedefimden vazgeçmemeyi öğrendim... katkılarınız için teşekkürler.”
•    Bilge Tekgül - Genel Müdür / GİRNE; “Teşekkürler...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde, lider olmak için önünde bulunan engellerin neler olduğu ve onları nasıl aşabileceklerini öğrendim. Sn. Mert Mapolar’ın da söylediği gibi toplumların daha fazla kadın liderlere de ihtiyacı vardır. Kadınlar da belli başlı çalışmalarala lider olabileceklerini öğrendim. Bu güzel seminer için sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz sevgiler ve saygılar. Yolunuz hep açık olsun.”
•    Mustafa Köprülü - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Bu semineri de çok beğendim ve faydalı buldum. Biz aslında şu anda hayataımızın değerini yeteri kadar idrak etmeden yaşıyoruz. Şu anada harcadığımız fırstalar, gereksiz kaprisler, sorunlu egolar, bizi yaralamış olan geçmişin izleri ve küçüklükten öğretilen tabuların zincirleri ile yaşıyıyoruz. Bunların farkına varmak ve bunları geri dödürmek için çok büyük bir kriz yaşamamıza gerek yok. Bu krize gelmeden hayatımızın kontrolü elinize alarak daha anlamlı, daha çabalayacı ve daha tatminkar bir hayat yaşayabiliriz..."
•    Figen Kaymak - Bankacı, ŞUBE MÜDÜRÜ / GİRNE; “Daha geniş bakış açısı uygulamayı ve egomun önüne geçmeyi, Kızıma daha fazla zaman ayırmayı, sabır göstermeyi öğrendim. Benim için iyi ve eğitici bir eğitim oldu. Uçak kazasını yaşadım gibi hissettim ve en önemlisi kendime daha çok önem vermem gerektiğini anladım. Kesinlikle ileriki seminerlere katılacağım. Teşekkür ederim.”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Asla hayatı erteleme, iyi bir anne baba ol, yapılacaklar listendekileri yapmak için bir fırsatın var.  Bir uçak kazası olmasını beklemeden, hayatı düzene koymak, sevdiklerimizle zaman ayırmak, bir kez daha dünyaya gelmeyeceğini, bir anda her şeyin değişebileceğini unutmamamız gerektiğini... ‘pozitif etki’ seminerleriniz için çok teşekkürler.”
•    Fatma Süleymanoğlu - Üniversite Öğrencisi / LEFKOŞA; “Yine çok faydalı bir seminer oldu. Bir konuda daha farkındalığımız arttı. Hayatımızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım. Teşekkürler...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde tarif edilmez duygular hissettim ve rahatladım. Seminerde öğrendiğim en önemli kazanım, hayatta her an herşeyin olabileceğidir. Herkesin sınırsız potansiyelini kullanmak yolunda çalışma yapması gerektiği ve içinden gelenleri asla ertelemeden açığa çıkarması gerektiğidir. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler.”
•    Ebru Yeltekin Eras – Ekonomist / LEFKOŞA; “Gözlerimi kapadığım an sanki uçaktaydım. Korku, hüzün, heyecan ve umut. Tüm bu duygulara dair hislerimi fark ettim. Her an her şey değişebilir. Pes etmek yok. Ertelemek yok. Bakış açısının önemi. Yakın çevremizde bulunan altı kişinin hayatımıza etkisini öğrendim...”
•    Tamer Tulgar - Üniversitede Öğretim Görevlisi /  LEFKOŞA; “Yaratılan atmosfer rahatlatıcı ve insana kendi için zaman ayırdığı hissi ve günlük kaos ortamından uzaklaştığı rahatlığı ile huzur verici idi... hemen her günü son gün gibi yaşama gereğini yeniden hatırlattı. Teşekkürler...”
•    Seniha Öztemiz - Bilgisayar Mühendisi / LEFKOŞA; “Hayatın birdenbire değişip hatta sonlanabileceği zaman zaman hatırlanmalı. Yaşamın yoğunluğu içinde asıl yapmak istediklerimiz ertelenmemeli. Zamanımız değerli boşa ve gereksiz insanlarla harcanmamalı...”
•    Elçin Okçelen – Öğretmen / GAZİMAĞUSA; “Öncelikle böyle güzel bir program için teşekkür ediyorum. Verilen mesajların net bir şekilde algılandığını ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Anı yaşamanın önemini, hiçbirşeyi ertelemenin önemini bir daha hatırladım. Teşekkürler...”
•    Gökşen Önal - Öğretmen / LEFKOŞA; “Mert Mapolar’ın geniş bakış açısı beni ilerlediğim gelişim ve dönüşüm yolunda olumlu yönde etkilemiştir. Bugün katıldığım seminer bana kişinin kendi için birşeyler yapmasının önemini ve huzurunu bir kez daha gösterdi. Her anını keyifle izlediğim, ve değişim yolunda bana birçok kapı açacak cevapları bulma fırsatım oldu. Değişim ve dönüşüm şimdi beni daha çok heyecanlandırıyor. Bir sonraki seminere katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu yolda bizlere ışık olduğunuz için çok teşekkür ederim...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Seminer atmosferi içersinde gerçek liderlerin başarı sırlarını öğrendim. Hayatımda ilk defa bilim insanı tarafından yapılan bu kadar etkileyici bir çalışma gördüm. Kendimi geliştirmek adına seminer atmosferi içersinde paha biçilmez sırlar öğrendim. Şimdi sıra seminerde öğrendiklerimi uygulama zamanı. Sn Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz teşekkürler. Yolunuz açık olsun, tüm iyi dilekler sizinle olması dileğiyle sevgiler ve saygılar...”
•    Fatma Süleymanoğlu - Öğrenci / LEFKOŞA; “Ben öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum. Bu seminer bana çok iyi bir ‘detoks’ oldu. Hayallerime giden yolda zorluklar olsa bile harekete geçmez isem hiç başaramam. O halde pes etmek yok. Gülümsemek insanları mutlu etmek var hayat güzel...”
•    Özen Hürses - Avukat / LEFKOŞA; “Hep erken kalkmam gerektiğini düşündüğüm halde uygulayamıyordum sanırım bugünden sonra daha erken kalkıp, daha fazla yol alabileceğim...”
•    Özlem Nalbant Ev hanımı / GİRNE; “Hedeflerinize odaklanmanın önemi ve asla pes edilmemesi gerektiğini öğrendim, amacınızı siz seçersiniz...”
•    Aysa Budak - İş Kadını / LEFKOŞA; “Kişisel olarak kendimdeki, olumlu ve olumsuz yönleri analiz etme ve bundan sonra yapmam gerekenler hususunda atılacak adımları ve belirlenecek hedefler konusunda önemli kazanımlar elde etmek etkili oldu. Teşekkürler...”
•    Hatice Beyik - Bankacı, İnsan Kaynakları Yetkilisi / LEFKOŞA; “Verilen örnekte kartal’ın hayatını en acı ve en zorlu 150 gününü yaşayarak hayatını 20 yıl uzatması, hayattaki en büyük engelin kendimiz olması ve tabii hayatımızın rotasını belirleyecek kişinin bizler olacağı, aşılacak zorluklarda, başkalarına ilham olmanın hayatlara verdiği güzel dokunuşların etkileri, ‘hayattan göç ederken nasıl anılmak istiyorum?, ben nasıl biri olmalıyım?’ sorularının önemini, tebessüm etmenin güzelliği, katıldığım gelişim programında en önemli kazanımlarım olmuştur. Böyle bir etkinlik / seminer için çok teşekkür ediyorum...”
•    Ebru Yeltekin Eras – Ekonomist / LEFKOŞA; “Gelişme arzum, öğrenmekten aldığım keyif, pozitif bakış açısının önemi, gelişimin devamlılıkla sağlanabileceği, hedeflerde cesur olunması, ‘kutsal zaman’ kavramının önemi, vazgeçmeme, liderlik-sinerji ve yazmanın gücü en önemli kazanımlarım olmuştur...”
•    Mirza İlker - Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Makina Mühendisi / LEFKOŞA; “Liderlerin başarı sırlarını ve motivasyonların ne kadar önemli olduğunu öğrendim. İnsanın kendi gücünü keşfetmesi ve ortaya çıkarması durumunda ne kadar başarılı olabilmek için gerekli alt yapı çalışmalarını aldım, şimdi onları uygulama zamanı. Sn. Mert Mapolar ve çalışma ekibine sonsuz sevgiler ve saygılar...”
•    Mustafa Köprülü - Devlet Memuru / LEFKOŞA; “Çok önemli ve anlamlı bilgiler aldığım ve kendime ödevler verdiğimi hissettim. Seminerde en önemli kazanımlar, başlamak için hiçbir zaman geç olmadığını, risk almanın hayatın gereği olduğunu, girişimlerimiz için kendimizi tanımamız ve bilimsel formasyon olarak ancak kendimizi yapılandırabileceğimizi öğrendim. Her şeyin bir bedeli olduğunu ve başarının da ancak bedelini ödedikten sonra kazanılabileceğinin farkına vardım... çok faydalı bir seminer oldu... tavsiye ederim...”

Ve daha niceleri...


BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Mert Mapolar Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlık Hizmetleri - Bir SUNISLAND
® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© MERT MAPOLAR Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Designed By SUNISLAND
® Group